Petrol
93.55
0.66%
Euro
18.2989
0.12%
Dolar
17.9484
0.00%
Altın
1.019
0.23%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
426.354
-1.47%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Sırrı Süreyya Önder'in kardeşi CHP'yi seçti

  Sırrı Süreyya Önder'in kardeşi CHP'yi seçti

  BDP'li Önder'in kardeşi Ali Fuat Önder CHP'ye üye oldu..
  • 13.06.2012 - 08:40

  Sırrı Süreyya Önder in kardeşi CHP yi seçti #1

  Akşam'dan Rezzak Oral'ın haberine göre; İstanbul'da matbaa sektöründe ticaretle uğraşan Ali Fuat Önder bir süre önce CHP'li Gürsel Tekin'le temasa geçerek, 'Ben bir karar aldım, bunu da ilk kez sizinle paylaşıyorum. Bundan böyle CHP saflarında siyaset yapmak istiyorum. İşin üyelik bürokrasisi konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?' yönündeki talebini iletti.

  Eskiden beri tanıdığı Önder'den gelen bu talebi memnuniyetle karşılayan Tekin de derhal harekete geçerek Önder'in üyelik işlemlerini kısa sürede sonuçlandırdı ve üyelik formundaki referans kısmını da bizzat kendisi imzaladı. Bu girişimlerin ardından da kısa süre önce Önder CHP Kadıköy İlçe teşkilatına üye oldu.

  SIRRI BEY'İ DE GETİRİRİZ

  CHP'li Tekin'in üyelik işlemlerinin ardından, 'Siyaset gerçekten dinamik bir alan. Her gün bir sürprizle karşılaşma şansınız olabiliyor. Önder Ailesi'ne buradan bir girelim de, ileride Sırrı Bey'i de getiririm belki' diyerek espri yapmaktan geri kalmıyor.

  SOYADIMIZA KADAR GİDER

  CHP'ye üyelik sürecini Akşam'a doğrulayan ancak ayrıntılara girmeyen Ali Fuat Önder, 'Neden CHP?' sorusuna karşılık, 'Bunun yanıtı ülkenin başlangıcına kadar gidiyor. Soyadımızdan gelen bir şey de denebilir. Mevcut bazı durumlardan dolayı bir süre açıklama yapmayacağım. Ancak kısa süre sonra detaylı bir değerlendirmeyi ilk size yapacağım' demekle yetindi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir