Petrol
113.65
-0.14%
Euro
17.5348
-0.01%
Dolar
16.8032
-0.14%
Altın
975.96
-0.19%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
342.822
5.54%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Sıtkı Güngör Çınar tweeti için hakim karşısına çıktı

  Yüksekdağ'ın danışmanı Güngör, 1 polis memurunun çocuğuyla birlikte şehit düştüğü bombalı saldırı sonrası attığı tweet sonrası yargılandı.
  • Ajanslar
  • 22.01.2016 - 08:33
  Sıtkı Güngör Çınar tweeti için hakim karşısına çıktı

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör, tepkilere neden olan tweetleri için hacklendiğini iddia etti.

  SERBEST BIRAKILDI

  Atılan tweetler için de danışmanlığını yaptığı Figen Yüksekdağ'a yönelik bir linç girişiminin parçası olduğunu söyleyen Güngör, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

  Sıtkı Güngör Çınar tweeti için hakim karşısına çıktı #1

  (Sıtkı Güngör, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldıktan sonra adliyeden özgürlük selfiesi çekip, sosyal medya hesaplarından paylaştı.)

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından ifadesi alındıktan sonra Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Güngör, burada da ifadesini tekrarladı.

  ATAN HACKLENDİM DİYOR

  Haklarında dava açılan binlerce kullanıcı gibi twitter hesabının hacklendiğini savunan Güngör, 'HDP'ye yönelik siyasi linç kampanyasının ürünü olarak huzurunuzdayım. Herhangi bir terör örgütü propagandası yaptığımı ve suçluyu övdüğümü düşünmüyorum. Danışmanlığını yaptığım şahsa yönelik linç kampanyası olduğunu düşünüyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum' ifadesini kullandı.

  'HAFTADA BİR KEZ İMZA ATACAK'

  Nöbetçi hakimlik, Sıtkı Güngör'ün konumu, suça konu tweetler, tweetlerin zamanlaması ve içerikleri, atılı suçun alt ve üst sınırları ile şüphelinin sabit ikametgah sahibi olduğu hususlarını dikkate alarak adli kontrol hükümleri uygulanması şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

  Hakimlik, adli kontrol hükümleri kapsamında, Güngör'ün haftada bir kez polis merkezine giderek imza atmasına karar verdi.

  3'Ü ÇOCUK 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 1 POLİS ŞEHİT OLDU

  Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, bir polis memuru şehit olmuş, 3'ü çocuk 5 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırının ardından Twitter'daki paylaşımları dolayısıyla HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör hakkında soruşturma başlatılmıştı.

  Sıtkı Güngör Çınar tweeti için hakim karşısına çıktı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir