Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
347.701
-1.02%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Sivas'ta Afgan çoban koronavirüs şüphesiyle karantinada

  Şarkışla ilçesinde çobanlık yapan Afganistan uyruklu Abdul Mutalep Bazari, koronavirüs şüphesi ile hastanede gözlem altına alındı.
  • DHA
  • 28.02.2020 - 12:50
  Sivas'ta Afgan çoban koronavirüs şüphesiyle karantinada

  Afganistan uyruklu Abdul Mutalep Bazari (21), çoban olarak çalışmak için 15 Şubat'ta İran üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı.

  7 gün önce Sivas'ın Şarkışla ilçesine gelen Bazari, 3 gün ilçeye bağlı Cemel beldesinde kaldıktan sonra çobanlık yapmak için dün Merkezhüyük köyüne gitti.

  Sivas ta Afgan çoban koronavirüs şüphesiyle karantinada #1

  KARANTİNAYA ALINDI

  Köye gittikten bir süre sonra rahatsızlanan Abdul Mutalep Bazari, yüksek ateş şikayetiyle Şarkışla Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Hastanede yapılan ilk kontrolünün ardından Bazari, koronavirüs şüphesi ile gözlem altına alındı.

  Sivas ta Afgan çoban koronavirüs şüphesiyle karantinada #2

  KAN ÖRNEĞİ ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

  Bazari'nin hastanedeki tedavisi devam ederken, alınan kan örneği incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi. Yapılan tahlilin ardından Bazari'nin virüs taşıyıp taşımadığı belirlenecek.

  Sivas ta Afgan çoban koronavirüs şüphesiyle karantinada #3

  Bu arada hastanede vatandaşların ve çalışanların da maske taktıkları görüldü.

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

  Sivas Valiliği olaya ilişkin açıklamada bulunarak, "Şarkışla'da yaşanan olay, yakalanan her kaçak göçmene karşı yapılan rutin uygulamalar olup, bu konu hakkında çıkarılan söylentiler tamamen asılsızdır. Sivas merkez ve ilçelerimizde koronavirüs teşhisi konulan veya bu kapsamda tedbir amaçlı gözetim altında tutulan herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızı infiale sevk edecek bu tarz yalan haberlere zemin hazırlayanların tespiti de yapılarak, gerekli cezai işlem yapılacağının bilinmesini isteriz. Bilinmelidir ki hem bakanlıklarımız hem de ilimizde ilgili kurumlarımız, koronavirüse karşı gerekli önlemleri almış ve her türlü olasılığa karşı hazırlıklarını yapmıştır. Bu doğrultuda gerekebilecek tüm uygulamalar, tedbir amaçlı gözden geçirilmiştir." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir