Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.180
-1.10%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Soma Maden Şehitliği'ne son cenaze defnedildi

  Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi arasında bulunan Murat Avcı, facianın altıncı gününde toprağa verildi.
  • 18.05.2014 - 14:45
  Soma Maden Şehitliği'ne son cenaze defnedildi

  Soma Maden Şehitliği ne son cenaze defnedildi #1

  Soma Belediye Mezarlığı'nda oluşturulan Maden Şehitliği, yine hüzün ve acının merkezi oldu. Madenden son çıkarılan işçiler arasında yer alan ve kimliği DNA testi sonucu belirlenen Murat Avcı'nın cenazesi, bugün şehitliğe defnedildi. Avcı'nın cenazesiyle birlikte şehitliğe defnedilen madencilerin sayısı 43'e çıktı. Maden şehidi Murat Avcı'yı, son yolculuğuna eşi Neriman Avcı, yakınları ve şehitliği ziyarete gelen çok sayıda vatandaş uğurladı. Avcı'nın cenazesi, dualarla toprağa verildi.

  Soma Maden Şehitliği ne son cenaze defnedildi #2

  "DAHA OĞLUNA SÜNNET YAPACAKTIN"

  Cenazenin toprağa verilmesinin ardından eşinin mezarı başına gelen Neriman Avcı'nın feryatları yürekleri dağladı. Olaydan 6 gün sonra eşinin cansız bedenine kavuşan Avcı, eşinin mezar toprağına sarılarak, "Murat'ım, bizleri kimlere bıraktın Murat'ım. Oğlunu kimlere bıraktın Murat'ım? 'Anne babam nerede' dediğinde ben ne diyeceğim Murat'ım. Daha çok göreceğin şeyler vardı. Daha oğluna sünnet yapacaktın, oğlunun okula gittiğini görecektin. Kara gözlü Murat'ım, evimin direği Murat'ım, sağ kolum, sağ kolum kırıldı, evimin direği gitti." sözleri herkesi ağlattı. Acılı eş, acıya daha fazla dayanamayarak fenalaştı, bayıldı. Murat - Nerivan Avcı çiftinin 1,5 yaşında bir oğulları olduğu öğrenildi.

  ŞEHİTLİK ZİYARET AKININA UĞRADI

  Bu arada Maden Şehitliği, ziyaretçi akınına uğradı. Yakınlarının yanı sıra yurdun dört bir yanından gelenler, mezarların başında dua okudu. Mezarlıklara mektuplar bırakıldı. Bazı taraftar dernekleri mensupları da Soma'ya gelerek şehitlikte dua etti. Mezarlıkta gün boyu Kuran'ı Kerim okundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir