Sözcü gazetesinin manşetindeki büyük hata

Sözcü gazetesinin manşetindeki büyük hata

ENSONHABER.COM/DETAY HABER En sıkı AK Parti muhalifi gazete olan Sözcü, bugünkü manşetinde büyük bir hataya imza attı. Cezaevinde bulunan Erol Evcil'i kara paracı olarak işaretleyen gazete, Evcil'i AK Parti iftarında olanların arasında gösterdi. Oysaki fotoğrafta gösterilen isim TV8 Genel Müdürü Abiş Hopikoğlu'ydu.

HOPİKOĞLU'NU KARA PARACI YAPTI

Sözcü gazetesi bugünkü manşetine AK Parti iftarını taşıdı. 'İftarda siyaset' başlığını kullanan gazete, 'Başbakan Erdoğan, partisinin 5 yıldızlı lüks otelde düzenlediği iftarda yine dini siyasete alet etti. Herkese verdi veriştirdi. Konuklar şaşırdı' satırlarıyla haberi spotladı.

Manşetinde iftara katılanların fotoğraflarını taşıyan gazete, İbrahim Tatlıses ve eşi Ayşegül Yıldız'la tokalaşan ismi kara para aklama suçlamasıyla cezaevinde bulunan Erol Evcil olarak etiketledi. Oysa fotoğrafta etiketlenen isim Erol Evcil değil TV8 Genel Müdürü Abiş Hopikoğlu'ydu.

İşte Sözcü'nün o manşeti:Sözcü gazetesinin manşetindeki büyük hata

EVCİL 15 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Kara para akladığı ve organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın kasası olduğu öne sürülen Erol Evcil (Eşrefoğlu) geçtiğimiz haziran ayında 15 yıl hapis ve 1 milyon 250 bin TL para cezasına çarptırılmıştı.