Euro
15.1165
-0.18%
Dolar
13.3578
-0.14%
Altın
790.0640
0.01%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
556.914
-2.37%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Süleyman Demirel toprağa verildi

  9.'ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, memleketi Isparta İslamköy'de son yolculuğuna uğurlandı.
  • Ajanslar
  • 20.06.2015 - 14:42
  Süleyman Demirel toprağa verildi

  demirel

  Son yolculuğuna uğurlanmak üzere dün akşam saatlerinde memleketine naaşı getirilen merhum Cumhurbaşkanı Demirel'in öğle namazını müteakip gerçekleşecek cenaze töreni için Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda insan İslamköy'e geldi.

  SİYASİLERDEN ÇELENK

  Törene sabah saatlerinde aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genç Parti imzasıyla Cem Uzan, Bedrettin Dalan, sanatçı İbrahim Tatlıses, şirketler, sivil toplum kuruluşlarının çelenkleri de ulaştı. TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çelenkleri ise Demirel'in naaşının konulacağı musalla taşının hemen arkasında yer aldı.

  Süleyman Demirel toprağa verildi #2

  Demirel'in fötr şapkasını almayı başaranlardan kendisini onun 'manevi kızı' gibi görenlere, yanında koruma olarak çalışanlara ve hatta Anadolu kulüplerinin eski amigolarına kadar çok saylıda kişi, Demirel'e son görevini yapmak için İslamköy'deydi. İzmir'den Harran'a kadar sabah saatleri itibariyle binlerce kişi İslamköy'e ulaşırken, Demirel için Bilecik'ten toprak getirenler de olduğu görüldü.

  Süleyman Demirel toprağa verildi #3

  FÖTR ŞAPKASI TABUTUN ÜZERİNE KONULDU

  Morgdan alınan naaş, Şehriban Hatun Camisi'nin avlusuna alındı. Cenazenin getirilmesi sırasında tabutun üzerine gül yaprakları atıldı. Tabuta Demirel ile özdeşleşen fötr şapkası da bırakıldı.

  Süleyman Demirel toprağa verildi

  CENAZE NAMAZI KILINDI

  Dün Ankara Kocatepe Camii'nde Demirel'in cenaze namazını kıldıran eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz da İslamköy'deki cenaze törenine katıldı. Cenaze namazı Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz tarafından kıldırıldı. Yılmaz, namazın ardından dua ederek, helallik istedi.

  Süleyman Demirel toprağa verildi #4

  ANITMEZARDA TOPRAĞA VERİLDİ

  Demirel, Çalcatepe'deki anıtmezarda toprağa verildi. Demirel'in defnedileceği alana gül yaprakları döküldü. Mezara dökülmek üzere çeşitli illerden toprak, bazı barajlardan da su getirildi.

  Süleyman Demirel toprağa verildi #5


  Görüş Bildir