Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.358
-2.23%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Sultanbeyli saldırganları aynı karede

  Sultanbeyli'de polis merkezine bombalı saldırı düzenleyen ve Beyazıt Çeken'i şehit eden PKK'lı 3 teröristin kimlikleri tespit edildi.
  • 12.08.2015 - 10:12
  Sultanbeyli saldırganları aynı karede

  Sultanbeyli saldırganları aynı karede #1

  Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine düzenlenen bombalı saldırı ve bölgede inceleme yapan polislere düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri ve İnceleme Şube Müdürlüğü, Kriminal Polis Laboratuvarı'nda görevli polislerin çalışmaları sürerken, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kimlikleri de belirlendi.

  Sultanbeyli saldırganları aynı karede VİDEO

  DOĞUM YERLERİ; MUŞ, AĞRI, BİNGÖL

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, polis merkezine bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen teröristin Muş doğumlu "Botan Canfeda" kod adlı Deniz Uçkun olduğunu tespit etti. Bombalı saldırı ardından sabah saatlerinde bölgede inceleme yapan polislere düzenlenen silahlı saldırıyı ise Ağrı doğumlu "Erdal Nuda" kod adlı Erdal Yıldız ile Bingöl doğumlu "Harun Raman" kod adlı Burak Boğakan olduğunu belirlendi.

  Sultanbeyli saldırganları aynı karede #2

  ÜZERLERİNDEN SAHTE KİMLİK ÇIKTI

  Ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinden sahte kimlikler de çıktı. Deniz Uçkun'un üzerinden Şırnak Beytüşşebap nüfusuna kayıtlı, 1990 doğumlu Ayhan Gökçe adına düzenlenmiş bir kimlik çıktı. Yıldız'ın üzerinden ise Diyarbakır nüfusuna kayıtlı, 1988 doğumlu Mehmet Gül adına düzenlenmiş başka bir kimlik bulundu.

  KANDİL'DE ÖZEL YETİŞTİRİLDİLER

  Birlikte aynı fotoğraf karesinde görüntülenen 3 teröristin Kandil'de özel olarak yetiştirildiği ortaya çıktı. Kandil Dağı'ndaki kampta "feda eylemcisi" olarak özel yetiştirilen teröristlerin, PKK yöneticilerinin emri ile eylemi gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye geldikleri ifade edildi.

  Sultanbeyli saldırganları aynı karede #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir