Euro
15.3309
0.39%
Dolar
13.5264
0.41%
Altın
800.68
0.89%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
497.765
2.94%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı

  Sultanbeyli'deki saldırıya karışan teröristlerin kimliklerinin belirlenme çalışmaları sürerken olayın detayları da ortaya çıkmaya başladı.
  • 11.08.2015 - 09:09
  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı #1

  Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen 3'ü polis 10 kişinin yaralandığı saldırının ardından, sabah bölgede inceleme yapan polislere ateş açılmasıyla çıkan çatışmayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri ve İnceleme Şube Müdürlüğü, Kriminal Polis Laboratuarı'nda görevli polislerin çalışmaları aralıksız sürüyor. Polis Müdürü Beyazıt Çeken'in şehit olduğu terör saldırısında olaya karışan teröristlerin kimliklerinin belirlenme çalışmaları sürerken her iki olayla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

  OTOMOBİL KİRALAYIP, İÇİNİ TNT'YLE DOLDURDULAR

  Sabah'ın haberine göre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, dün gece bomba yüklü araçla Fatih Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırının kiralık otomobil ile yapıldığını tespit etti. İstanbul'dan kiralandığı belirlenen otomobilin arka koltuğuna TNT yerleştirildiğini saptayan ekipler, daha etkili olması için çeşitli düzeneklerle de güçlendirildiğini belirledi.

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı #2

  'TERÖR EYLEMLERİNE KATILMAKTAN' YAKALAMA KARARI VARDI

  Polis ekipleri, bombalı saldırıyı gerçekleştiren bir terörist ile olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerine ateş açtıktan sonra çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 2 teröristten ikisinin sahte kimlikler kullandığını belirledi. İddiaya göre, bir teröristin üzerinden Bingöl nüfusuna kayıtlı, 1989 doğumlu Burak H. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıktı. Yapılan inceleme sonucunda Burak H. hakkında 'PKK terör örgütü üyesi olmak' ve 'Terör eylemlerine katılmak' suçlarından hakkında yakalama kararı bulunduğu öğrenildi.

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı #3

  ÜSTLERİNDEN İKİ SAHTE KİMLİK ÇIKTI

  Ekipler, diğer teröristlerin üzerlerinden ise iki adet sahte kimlik çıktı. Teröristlerin üzerinde Şırnak Beytüşşebap nüfusuna kayıtlı, 1990 doğumlu Ayhan G. ile Diyarbakır nüfusuna kayıtlı, 1988 doğumlu Mehmet G. adına düzenlenmiş sahte kimlikler çıktı. Polis, kimlikler üzerinde yaptığı inceleme ve araştırma sonucunda bu isimlere kayıtlı kişilere rastlayamadı.

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı #4

  TERÖRİSTİN BİRİ SÜNNETSİZ

  Ekipler, teröristlerden aldıkları parmak izlerinin de eşleştirme sistemindekilerle uyuşmadığını tespit etti. Polis ekipleri, bir teröristin ise sünnetsiz olması nedeniyle yabancı uyruklu olabileceği şüphesi üzerinde dururken ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

  Sultanbeyli saldırısının detayları ortaya çıktı #5

  ŞORTLU TERÖRİST DUVAR ARASINDAN ETRAFI GÖZETLEMİŞTİ

  Şort giyen teröristlerden biri öldürülmeden hemen önce olay yerinde kameralara yansıdı. Teröristin eğildiğin duvar dibinden bir süre etrafı gözetledikten sonra ara sokağa girdiği görülüyor. Sultanbeyli'de saldırı düzenlenen polis merkezinin önünde inceleme yapan polislerin üzerine teröristlerce ateş açıldı. Açılan ateş sonucu bir vatandaş kolundan yaralandı. Polis açılan ateşe anında karşılık verdi. Çatışmada bir polis şehit olurken, iki terörist ölü olarak ele geçirildi. Şort giyen teröristlerden biri öldürülmeden hemen önce olay yerinde kameralara yansıdı. Teröristin eğildiğin duvar dibinden bir süre etrafı gözetledikten sonra ara sokağa girdiği görülüyor.


  Görüş Bildir