Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.063
0.11%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan evlilik yolunda ilk adımı attı.
  • 07.03.2016 - 13:18

  bayraktar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile işadamı Özdemir Bayraktar'ın oğlu Selçuk Bayraktar, evlilik yolunda ilk adımı attı.

  Aile arasında söz yüzüklerinin takıldığı öğrenilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve ailesinin, geçtiğimiz hafta Sarıyer Yenimahalle'de Bayraktar ailesini ziyaret ettiği öğrenildi.

  İTÜ Elektronik Mühendisi Selçuk Bayraktar, aynı zamanda AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar'ın yeğeni. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1990'lı yıllarda siyaset yapan baba Özdemir Bayraktar, aslen Trabzon kökenli.

  Bayraktar ailesi TSK'nın ihtiyacı olan insansız hava aracı Bayraktar projesini yürütüyor.

  SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR

  Selçuk Bayraktar 1997 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. 1997-2002 yılları arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Üniversite eğitimi esnasında University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı. Staj kapsamında almış olduğu burs teklifiyle, yüksek lisans eğitimini 2002-2004 arasında Upenn’de sürdürdü. Aynı zamanda ödüllü akademisyen Prof. Dr. George Pappas’ın yardımcısı olarak araştırma asistanlığı görevini sürdürdü.

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi #2

  DÜNYADA İLK UYGULAMALARA İMZA ATTI

  Selçuk Bayraktar araştırmaları kapsamında dünyada ilk kez İHA’ların formasyon uçuşu deneyleri, hava-yer robot takımlarının koordinasyonu, uçuş kontrol ve güdüm sistemleri konularında bilimsel yayınlara konu olan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi #3

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi #4

  MIT'TE BURSLU DOKTORA YAPTI

  Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Selçuk Bayraktar MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak doktora teklifi almıştır. Doktora eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürütmüştür. Danışman hocasının Georgia Institute of Technology’ye (Georgia Tech) transfer olmasıyla MIT’den de ikinci yüksek lisans diplomasını alarak, doktora çalışmalarına Georgia Tech’de devam etmiştir.

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi #5

  Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi #6

  İHA'LAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

  Selçuk Bayraktar 2007 yılından bu yana Baykar Makina bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini yürütmektedir. Baykar bünyesinde Milli ve Özgün olarak geliştirilen İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin aviyonik sistem mimarisi, uçuş kontrol, seyrüsefer algoritmalarının geliştirilmesi, sistem kinematiği ve dinamikleri, elektronik donanım ve gömülü yazılım geliştirme vb. konularda çalışmaktadır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir