Euro
10.3726
-0.05%
Dolar
8.8679
-0.03%
Altın
494.69
0.07%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
372.605
-2.41%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Suriye'den başsağlığı mesajı

  Suriye'den başsağlığı mesajı

  Suriyeli Bakan: "Olayla ilgili soruşturma başlattık. Başsağlığı diliyoruz."
  • 04.10.2012 - 00:05

  Suriye den başsağlığı mesajı #1

  Şam kaynakları, Türkiye'den açılan top ateşi sonucu bazı askeri hedeflerin vurulduğunu iddia etti. Suriye Enformasyon Bakanlığı ise Akçakale'ye düşen top mermisi nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına  ve Türk halkına başsağlığı diledi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Şam kaynakları, İdlip kentindeki bazı askeri hedeflerin Türkiye'den açılan top ateşi sonucu isabet aldığını ileri sürdü.

  Suriye basını, Türkiye'nin İdlib kentindeki askeri hedefleri vurduğunu bildirdi.

  Suriye telekomünikasyon şirketi Syriatel, kısa mesajla, Türkiye'nin İdlib bölgesinde yer alan askeri hedefleri vurduğunu ve çok sayıda top mermisinin topraklarına düştüğünü duyurdu.

  TÜRK HALKINA BAŞSAĞLIĞI MESAJI

  Suriye Enformasyon Bakanlığı ise Akçakale'ye düşen top mermisi nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınları ve Türk halkına başsağlığı diledi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Açıklamada "Komşularımızın güvenliğine saygı duyuyoruz" denildi.

  Suriye'den atılan top mermisinin Akçakale'de 5 kişinin ölümüne 9 kişinin de yaralanmasına neden olmasının ardından Türkiye, angajman kuralları doğrultusunda anında karşılık vermiş ve radarla tespit edilen Suriye'deki noktalara top atışı yapılmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir