Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
414.996
-0.25%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Suruç'taki patlamayı görgü tanığı anlattı

  Suruç'taki patlamayı görgü tanığı anlattı

  Şanlıurfa Suruç İlçesi'ndeki Amara Kültür Merkezi'nde yaşanan patlamayı görgü tanığı anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 20.07.2015 - 13:33

  Suruç taki patlamayı görgü tanığı anlattı #1

  Şanlıurfa Suruç İlçesi'ndeki Amara Kültür Merkezi önünde patlama meydana geldi. Patlamada en az 30 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi, yaralandı.

  Yaşanan dehşeti bölgede bulunan görgü tanıkları anlattı.

  "CESETLERİN ALTINDA KALDIM"

  Görgü tanıklarından Garip Çelik şunları söyledi: "Basın açıklaması için gitmiştim. Gençler basın açıklaması yapacaktı. Hangi koşullarda kobaniye geçeceklerini anlatıyorlardı. Tam foto çekmeye çalışırken çok şiddetli bir patlama oldu. Cesetler her yere yayıldı. Cesetlerin altında kaldık o derece şiddetliydi. Tam basın açıklaması yapılırken oldu. Patlama diyoruz ama patlamanın şekli belli değil, canlı bomba olabilir. Bu daha önce tasarlanmış. İntihar saldırısı olabilir, çözemedik."

  Suruç'taki patlama anı kameraya yansıdı VİDEO

  "ALTTAN ÜSTE DOĞRU PATLAMA OLDU"

  "Gerçekten şok büyük bir kargaşa yaşandı. Kamera elimdeydi, insanlar şoka girdiler, sonra yaralılar taşınmaya başlandı. Ambulanslar çok geç geldi. Araçlar yaralıları almak istemedi, kargaşa çıktı. Polisler havaya ateş etti. İnsanlar ağlayarak geliyor. Sabah yolda kontrol yoktu ama sonra gelenler kontrol edildi alana gelirlerken. Planlanmış olabilir. Biz İstanbul’dan geldik. Dün yola çıkıp geldik. Amara Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapılıyordu. Patlama olurken kameram açıktı çekim yapıyordu, alttan üste doğru patlama oldu. Mantık olarak poşet içinde veya yerde olması mantıklı gelmiyor, canlı bomba ihtimali var. Kitlenin tam ortasında oldu. İstanbul’dan birlikte geldiğim arkadaşlarım hayatını kaybetti."

  Suruç’taki patlama sonrası ilk anlar - İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir