Euro
10.0281
0.33%
Dolar
8.316
0.03%
Altın
479.63
0.41%
Borsa
1.425
0.37%
Bitcoin
472.494
2.59%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C

  Suskunluk Yasası: Omerta nedir? Omerta kitap konusu..

  "Bir şey görmedim, duymadım, bilmiyorum, konuşmam” ifadelerinin toplamı olan Omerta, uyulmaması halinde karşılığının, kendisi ve tüm aile fertleri için cezası ölüm olan yasa mafya yasasıdır.
  • Haber Merkezi
  • 03.05.2021 - 11:58
  Suskunluk Yasası: Omerta nedir? Omerta kitap konusu..

   

  Bir süre önce Makedonya'dan sınır dışı edilen ve Türkiye'de adamlarına operasyon başlatılan Sedat Peker, bir video yayınladı.

  Peker, yayınladığı videoda hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Daha sonra 12 video daha çekeceğini belirten Peker'in konuşma yaptığı sırada yanında duran kitap ise dikkat çekti.

  Peker'in yanında duran kitap, İtalyan yazar Mario Puzo'nun yazdığı "Omerta" isimli kitaptı. Efsae film Godfather'ın senaryonusunun esinlenildiği romanı yazan Puzo'nun bu kitabının adı mafyada "suskunluk yasası" anlamına da geliyor.

  Omerta kitabının konusu ise araştırılan konular arasında yerini aldı. Peki Suskunluk Yasası Omerta ne anlatıyor? İşte Omerta kitabının konusu..

  OMERTA KİTAP KONUSU

  Mario Puzo’nun son kitabı Omerta, adını örgüt üyelerinin onurunun simgesi olan ‘suskunluk yasası’ndan alıyor.

  New York’un Mafya liderlerinden Raymonde Aprile bir suikaste kurban gider. Aprile, "Merhamet kötü bir alışkanlıktır. Sahip olmadığımız güçler için hak iddia etmektir ve kurbana karşı işlenen affedilemez bir suçtur." düşüncesiyle hareket etmiştir yaşamı boyunca ve merhamet etmeme sırası, kendi yerine geçmesi için yetiştirdiği yeğeni Astorre’dadır şimdi.

  Ama Baba Aprile’in katili kimdir? Mafya liderlerinin çoğunu hapse atan FBI ajanı Kurt Cilke mi? Bir türlü köşeye sıkıştırılamayan bir başka Mafya lideri Timmona Portella mı? Uluslararası karanlık ilişkilerin bir numaralı adamı diplomat Marriano Rubio mu? Yoksa bilinmeyen başka güçler mi?

  Ne var ki, ‘Omerta Yasası’ yürürlüktedir. Hem de her yerde!.. Ama Astorre, okuru korkunun, gerilimin ve ölümün soğuk labirentlerinde dolaştırmaya çoktan karar vermiştir.

  Suskunluk Yasası: Omerta nedir? Omerta kitap konusu.. #1

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir