Petrol
95.55
-0.79%
Euro
18.3288
0.28%
Dolar
17.9549
0.31%
Altın
1.034
0.06%
Borsa
2798
0.00%
Bitcoin
415.073
-3.37%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Takım elbiseli adamın kimliği ortaya çıktı

  Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Orhan Övet'in saldırıdan önce tokalaştığı kişi MHP Elmadağ belediye başkan adayı Aytaç Özel çıktı.
  • 11.04.2014 - 11:34
  Takım elbiseli adamın kimliği ortaya çıktı

  Takım elbiseli adamın kimliği ortaya çıktı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırının ardından ortaya çıkan yeni kamera görüntülerinde saldırgan Orhan Övet’le tokalaştığı görülen kişinin kimliği belli oldu. 30 Mart yerel seçimlerinde MHP'nin Elmadağ Beldiye Başkan Adayı Aytaç Özel, görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu açıkladı. MHP'den 30 Mart yerel seçimlerinde Elmadağ belediye başkan adayı olan Aytaç Özel, bazı medya organlarında "Kim Bu Takım Elbiseli Adam" başlığıyla yer alan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Özel, açıklamasında şunları kaydetti:

  "ZAN ALTINDA BIRAKILDIM"

  "8 Nisan 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı gerçekleştiren şahsın, aynı gün MHP grup toplantısından çıktığımız esnada yanıma gelerek selam verdiği, sonrasında ise tokalaşmak suretiyle yanımdan ayrıldığına dair görüntüler yer almış olup, bu yayınlarda şahsım zan altında bırakıldığından bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

  HERHANGİ BİR VATANDAŞ OLARAK SELAM VERMİŞ

  30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi Elmadağ belediye başkan adayı idim. Partimizin grup toplantısından çıktığımız esnada, görüntülerde yer alan şahıs herhangi bir vatandaş olarak yanıma gelerek selam vermiş, kısa bir süre sonra da tokalaşarak yanımdan ayrılmıştır. Sonradan edindiğim bilgilere göre, şahsın bizim seçim bölgemizde ikamet ettiği ve başka bir partinin üyesi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Buradan açıkça belirtmek istiyorum ki: CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahsı hiçbir şekilde tanımadığım gibi, yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum."

  Takım elbiseli adamın kimliği ortaya çıktı #2

  MHP'Lİ VURAL: "TOKALAŞTIĞI KİŞİ MHP'Lİ DEĞİLDİR"

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise dün yaptığı açıklamada ''Planlı, planlanmış bir olay. AKP'li birinin MHP ile ilgisi yoktur. Hangi amaçla gelmiştir açık ve nettir. Girerken bıraktığı cep telefonu var neden çıkamamıştır?'' diye sordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir