Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
715.984
-7.14%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Taksim'de bikinili eylem

  Taksim'de bikinili eylem

  Gezi Parkı olayları eylemleri zaman zaman farklı boyutlara taşınıyor.
  • 20.06.2013 - 17:59

  Taksim Meydanı'nda başlayan "Duran Adam"lar eylemi devam ederken, saat 17.30 sıralarında Taksim'e gelen Mine Dost farklı bir eyleme imza attı.

  Metro çıkışında bikinili olarak dans etmeye ve çeşitli sloganlar atmaya başladı. Eylemciler kadına alkışlarla destek verdi. Yoldan geçen vatandaşların tepkisi üzerine üzerini giyerek uzaklaştı.

  Taksim'de bikinili eylem

  Taksim de bikinili eylem #1

  Taksim de bikinili eylem #2

  "NEDEN Mİ EYLEM YAPTIM?" AÇIKLAMASI

  Eylem sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dost, "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.

  ÜMİT TEYZENİN TEPKİSİ

  Ümit çevrede toplananlara seslenerek " Sizlerde bu rezilliği seyrediyorsunuz değil mi? Bu modern ben gericiyim değil mi? Ben Atatürkçü değilim değil mi?" diye tepki göstermeye başladı. Mine Dost ise  " Saygı. Ben insanım. Benim Allahım kalbimde" diye karşılık verdi. Çevrede bulunun vatandaşlar da araya girerek kadını uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olmadı. Çevrede bulunan bir vatandaş  " Sen Atatürkçü olamazsın" diye bağırınca emekli öğretmen Ümit çileden çıktı.  "Ben senden yüzbinkere fazla Atatürkçüyüm" diye karşılık veren kadın "Hepimiz kardeşiz. Benim başım kapalıdır. Ben sana birşey söylüyor muyum. Mahvettiniz bu ülkeyi. Dediğinizi dediniz. Dün burada hareketsiz duranı ben de evde alkışladım.Ama bu vatanı yıkmak dökmek insanlık mı?" diye bağırdı.

  Laz teyzeden tepki

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir