Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
487.971
5.33%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Taksim'de Paris'e destek yürüyüşü

  İstanbul Taksim'de Paris'te yaşanan olayları protesto etmek amacıyla toplanan grup Galatasaray Meydanı'ndan Fransız Konsolosluğu'na doğru yürüyüşe başladı.
  • 11.01.2015 - 17:07
  Taksim'de Paris'e destek yürüyüşü

  taksim

  Paris'te gerçekleşen "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne destek amacıyla "sessiz yürüyüş" düzenledindi. Aralarında gazetecilerin de olduğu yaklaşık 100 kişilik grup, Charlie Hebdo saldırısını protesto etmek için Galatasaray’da toplandı.

  TAKSİM'DE YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

  Paris'teki yürüyüşe eş zamanlı olarak Taksim'de de Fransız Konsolosluğu'na doğru yürüyüş başladı. Hepimiz Charlie'yiz pankartı eşliğinde yürüdüler. Yürüyüş sırasına iki kişi gruba tepki gösterince kavga çıktı.

  Taksim de Paris e destek yürüyüşü #2

  YÜRÜYÜŞE TEPKİ KAVGA ÇIKARDI

  Yürüyüşün başlamasının ardından bir kişi grubun önünü keserek, “Bütün dünyada Müslümanların kanı akıtılırken bu topluluğun önemi nedir” şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine polis araya girerek şahsı gözaltına aldı.

  YUMRUKLU KAVGA

  Hemen ardından bir başka kişi de gruba tepki gösterdi ancak gruptaki eylemcilerin yanıtı sert oldu. Bir eylemci, tepki gösteren şahsı yumrukladı. Polis tarafından gözaltına alınan iki kişi, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

  Taksim de Paris e destek yürüyüşü #3

  Taksim de Paris e destek yürüyüşü #4

  Taksim de Paris e destek yürüyüşü #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir