Petrol
110.56
-0.20%
Euro
17.3323
1.74%
Dolar
16.1416
1.36%
Altın
968.17
2.04%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.206
0.97%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Taksim'e kamyonla çıkan kadın konuştu

  Taksim'e kamyonla çıkan kadın konuştu

  Darbecilere karşı kamyonuyla Taksim'e giden 50 yaşındaki kadın, "Ben resmen savaşa gittim. Çok büyük duygularla oraya gittim." dedi.
  • AA
  • 21.07.2016 - 16:33

  Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı sokağa çıkarak, kamyondaki görüntüleriyle simgeleşen ve bu hareketleriyle Başbakan Binali Yıldırım'ı da duygulandıran kadınlar, vatan, memleket ve çocuklarının geleceği için yollara düştüklerini söyledi.

  Taksim e kamyonla çıkan kadın konuştu #1

  Darbe girişimin yaşandığı gece yollara düşen ve bir gün sonra da Taksim Meydanı'nda seyir halindeyken kamyonda çekilmiş görüntüyle Türkiye'nin gündemine oturan kadınlar, AA muhabirine konuştu.

  DUYGULARINI ANLATAMADI

  Kamyonu kullanan 50 yaşındaki Şerife Boz, duygularını anlatacak kelime bulmakta zorluk çektiğini ifade etti.

  Taksim e kamyonla çıkan kadın konuştu #2

  "KAMYONU ALIP TAKSİM'E GİTTİM"

  O gece haberleri izlerken bir şeylerin olduğunun farkına vardığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine darbecilere karşı sokaklara çıktığını aktaran Boz, "Devletin, milletin, çocuklarımın geleceği için canla başla mücadele ettim. O tankların olduğu yerde sabah 06.00’ya kadar kaldım. İlk gün köprüde kaldık. Orada tekbirler getirdik. Çok şeyler yaşadık orada. Ertesi günün akşamında ise bu defa kamyonu alıp Taksim’e gittim." dedi.

  Taksim'e kamyonla çıkan kadın konuştu VİDEO

  "BEN RESMEN SAVAŞA GİTTİM"

  Çocuklarını, torunlarını, komşularını kamyona bindirip yola çaktığını anlatan Boz şunları söyledi: "Kamyonu ben kullandım. E-Sınıfı ehliyetim yok ama kamyon kullanabiliyorum. Babam ve eşim hafriyatçı olduğu için, bu kamyon ilgi alanıma girdi. Tabi ki kamyonu kullanıyorum ama hafriyata gitmiyorum. Ben resmen savaşa gittim. Çok büyük duygularla oraya gittim. Sabaha kadar bağırdım. Sesim kısıldı. Aracı yolda giderken insanlarla da doldurduk. Oraya gidince de tekbir getirdik, dualar okuduk. Bu kadar ilgi olacağını hiç düşünmedik.”

  Taksim e kamyonla çıkan kadın konuştu #3

  Darbenin başarıya ulaşmamasını çok sevindiklerini ve hoşnut kaldıkların anlatan Şerife Boz, “Allah, devletimize ve milletimizi zeval vermesin. Devletimiz ve milletimiz büyük bir beladan kurtuldu. Allah Cumhurbaşkanımız'a büyük güç ve kuvvet versin ki bunları haklasınlar” ifadelerini kullandı.

  "HİÇ KORKMADIM"

  Dört çocuğu ve torunuyla alanlara inmekten gurur duyduğunu dile getiren Boz, “Askerlerle, çok karşı karşıya geldik. Onları alıp götürdüler. Gençler hep tankların üstündeydiler. Fotoğraflar çekildiler. Ben hiç korkmadım. Çok mücadele verdik. Cumhurbaşkanı çağrı yaptığında ben çıktım. Kızlarım 'anne nereye gidiyorsun' dedi. Çarşafımı üstüme giyer giymez hemen gittim. Hiç kimseyi dinlemedim.” şeklinde konuştu.

  "KAMYONUMLA ONLARIN İSTEDİĞİ YERE GİDERİM"

  Başbakan Binali Yıldırım'la görüşmek istediğini ve milletin liderlerinden çok memnun olduğunu vurgulayan Boz, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın çağırması halinde bu kamyonumla onların istediği yere giderim. Eşim bana 'bu kamyonu Taksim’e sokturmazlar' dedi. Allah’ın izniyle soktum. Çok iyi oldu."

  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf VİDEO

  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf haberi

  Taksim e kamyonla çıkan kadın konuştu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir