Taner Yıldız: 17 Aralık operasyonu sosyolojik bir vaka

Taner Yıldız: 17 Aralık operasyonu sosyolojik bir vaka

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, NTV canlı yayına katıldı. Yıldız, 17 Aralık sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

"İNCELENMESİ GEREKEN SOSYOLOJİK BİR VAKA"

Taner Yıldız'ın konuşmalarının satır başları;

"17 Aralık sonrası Türkiye'nin belli aralıklarındaki darbe girişimlerinin farklı bir versiyonu. Bu operasyon incelenmesi gereken sosyolojik bir vaka. Şimdiye kadar Türkiye siyasi hayatında iktidarda koalisyon yapanlar çok oldu ana muhalefette koalisyon yapanlar çok olmamıştı. AK Parti olmasın da hangi partiye verirseniz verin konusudur. Seçimlerde beklenenden daha fazla oy alacağız.

Taner Yıldız: 17 Aralık operasyonu sosyolojik bir vaka

"DİNLEME TESİSLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK LAZIM"

Bunları dinlemek casusluk ve casusluğun daha ötesindeki bir konudur. Dinlendiğimizi biliyorum. Enerji Bakanı'nın görüşmelerini neden kaydediyorsunuz? Başbakan'la görüşmelerimin dinlenmesi casusluk ötesi. Dinleme tesislerini ortadan kaldırmak lazım. Sorun dinleme tesisleri ile alakalıdır.

"SEÇİM GÜNÜ ELEKTRİKLER KESİLECEKMİŞ"

Elektrikler kesilecekmiş de... Kayseri ve birçok ilde CHP'ye olan oylar yakılacakmış gizli kameraya çekilecekmiş. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Her bir parti sandığına sahip çıkıp oylarını korumalı.

"ELEKTRİK VE DOĞALGAZA NİSAN'DA ZAM VAR MI?"

Bununla ilgili çalışmalar Cuma akşamı tamamlanacak. Fiyat ayarlamalarını seçime bağlı olarak yapmıyoruz. Şu anda hesaplar çıkmadan herhangi bir şey söylemem mümkün değil."