Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.296
0.42%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Taner Yıldız: Bu bir doğal afet falan değil

  18 işçinin mahsur kaldığı madeni işleten şirketin, "Doğal afet" açıklamasına Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan yanıt geldi: "Bu bir doğal afet falan değil"
  • 30.10.2014 - 16:48
  Taner Yıldız: Bu bir doğal afet falan değil

  Taner Yıldız: Bu bir doğal afet falan değil #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili son bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Bakan Yıldız, arama-kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini söylerken, madeni işleten Has Şekerler Madencilik Limited Şirketi'nin kaza ile ilgili yaptığı "Doğal afettir" açıklamasına sert yanıt verdi.

  "SONDAJ YAPILACAK"

  Bakan Yıldız, açıklamalarında şunları söyledi;

  "Ahtapot ile çamuru dışarı atıyorlar. Dışarıdan ayrı bir sondaj vurma gereğini hissettik. Devam eden 2 çalışma var. En dip noktadaki çamurun atılmasına yönelik bir işlem başlatıyoruz. 3'üncü çalışma olarak sondaj yapılacak. Ancak bu 3-4 günlük bir çalışma olacak. Çalışmalar gece boyunca da devam edecek.

  BU DOĞAL AFET FALAN DEĞİL

  Hiç kusura bakmasın bu bir afet falan değil. Doğru bilgi paylaşmak lazım. Eğer bir sel, deprem gibi elimizde bulunmayan nedenlerden dolayı bir şey olursa biz doğal afet deriz. Ama burada doğal afet yoktur. Doğal afet tanımlaması yapmak kesinlikle olayı geçiştirmek anlamına gelir. Afet olmayan yerde kusur vardır. "

  ELVAN: EKİPLER ÇAMURDA İLERLEMEYE ÇALIŞIYOR

  Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı  Lütfi Elvan ise, "Kaza sonrası madendeki tahkimatlarda büyük bir yıpranma sözkonusu. Ekiplerimiz şu anda çamurda ilerlemeye çalışıyorlar." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir