Euro
15.2776
-0.07%
Dolar
13.5842
-0.04%
Altın
793.8300
-0.10%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
511.250
1.89%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Tatil dönüşü İstanbullular'a müjde

  Tatil dönüşü İstanbullular'a müjde

  Kocaeli Valisi Topaca, bayram dönüşü TEM otoyolu ve D-100 karayolunda yeni düzenlemelerin yapılacağını bildirdi.
  • 19.08.2012 - 20:52

  Tatil dönüşü İstanbullular a müjde #1

  Polis Evi'ndeki bayramlaşmada açıklamalarda bulunan Vali Ercan Topaca, "Gerek otoyolda gerek D-100 yolumuzda bayram öncesi ciddi bir yoğunluk yaşadık. Ulaşımda vatandaşlarımız Anadolu'nun değişik yerlerine İstanbul istikametinden Anadolu istikametine giderken çok ciddi bir yoğunluk yaşandı. Bununla ilgili dönüş trafiğini de rahatlamak maksadıyla bazı tedbirler almayı düşünüyoruz. Bu hususta Ulaştırma Bakanımıza konuyu arz ettik" dedi.

  TRAFİK ÇİFT YÖNLÜ İSTANBUL'A AKACAK

  Bayram dönüşünde Tem Otoyolu'ndaki trafiğin çift yönlü olarak İstanbul'a akacağını belirten Topaca, "Bayram dönüşü İstanbul istikametine doğru bizim Uzunçiftlik turnikelerinin oradan Gebze çıkışına kadar otoyol hem güney şerit hem kuzey şerit İstanbul istikametine doğru kullanılacak. Gebze'den Uzunçiftlik turnikelerine kadar olan kısım, Ankara istikametine çalışmayacak. Önümüzdeki Salı günü saat 24.00'dan Çarşamba günü saat 24.00'a kadar Ankara istikametinden İstanbul istikametine doğru Uzunçiftlik turnikelerinden itibaren otoyol çift yönlü çalışacak. İstanbul'dan Ankara istikametine gidecek olan araçlar da bu saatlerde D-100 Karayolu'nu kullanacaklar. Bu hususta bütün sürücü ve vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz" diye konuştu.

  BAŞARILI OLURSA HAFTA SONU DA DEVAM

  Uygulamanın başarılı olması sonucunda devam edeceğini belirten Topaca, "Salı, Çarşamba günleri yapacağımız uygulama sağlıklı sonuç verir, başarılı olursa, önümüzdeki Cumartesi ve Pazar günleri de, belki Cuma günü öğleden sonra başlamak üzere aynı uygulamayı Cuma, Cumartesi, Pazar da yapmayı planlıyoruz" dedi.

  Topaca, kamyonların bu süreçte trafiğe çıkmaması konusunun da gündeme gelebileceğini belirterek, "Bu süre zarfından kamyonları da otoyola hatta kamyonların trafiğe çıkmamaları konusu da gündeme gelebilir ama o hususta şuan itibari ile tam verilmiş bir kararımız yok. Yarın belli olacak. Kamyon trafiğinin de bu süre zarfında olmamasını istiyoruz. Çünkü ciddi bir yoğunluk var" diye konuştu.

  Bu uygulama ile TEM Otoyolu'nda bayram gidiş ve dönüşlerinde yaşanan bilinen manzaraların önüne geçileceği bildirildi.


  Görüş Bildir