Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.297
-4.52%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Tatlıses'i vuran Uçmak: Mahkemeyi İbo Şov'a çevirdiniz

  Abdullah Uçmak makemede, "Lanet olsun, burayı İbrahim Şov'a çevirdiniz" diye bağırdı.
  • 09.10.2012 - 15:19
  Tatlıses'i vuran Uçmak: Mahkemeyi İbo Şov'a çevirdiniz

  Tatlıses i vuran Uçmak: Mahkemeyi İbo Şov a çevirdiniz #1

  Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı davası İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edildi. 7'si tutuklu 12 kişinin yargılandığı davada duruşmaya tutuklu sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Yunus Ayık, Murat Alagöz, Nazife Erdemir, Nihat Şimşek, Abdulvahap İş ile tutuksuz sanık Avukat Ruşen Mahmutoğlu ve avukatları katıldı.

  “KOMPLO KURARAK BENİ OLAYA DAHİL ETMEK İSTİYORLAR"

  Duruşmada söz alan Abdullah Uçmak, “Komplo kurarak beni olayın içine dahil etmek istiyorlar. Mahkeme ve savcılık da buna alet ediliyor. Tetikçinin kim olduğunun tespit edilmesini talep ediyorum. Basın yolu ile aleyhimde propaganda yapılıyor" diye konuştu.

  UÇMAK, KADIN AVUKATIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

  Tatlıses’in vurulduğu gece Abdullah Uçmak’a “İbo Şov’un bittiğini haber verdiği" iddia edilen tutuklu sanıklardan Murat Alagöz’ün avukatı Nesrin Hüseyinzade, “Hangi suçun işlendiği bilinmeden müvekkilimin Abdullah Uçmak’a telefonla haber vermesi aleyhinde yorumlanmamalıdır" dedi.

  UÇMAK: "İBO ŞOV’A ÇEVİRDİNİZ"

  Bu sırada araya giren Uçmak, el kol hareketleri yaparak avukat Hüseyinzade’nin üzerine yürümeye çalıştı. Araya giren jandarma tarafından durdurulan Uçmak , "Lanet olsun, burayı İbrahim Şov’a çevirdiniz, edepsizlik yapıyorsunuz" diye bağırdı. Bağırmaya devam eden Uçmak, Mahkeme Başkanı Muzaffer İren tarafından duruşma salonundan çıkarıldı.  

  MAHKEME, UÇMAK HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

  İbrahim Tatlıses’in avukatı Ahmet Küçük ise, mahkeme tarafından ilk celse ve bu celse yapılan hakaretlerden dolayı Abdullah Uçmak’a suç duyurusunda bulunulması gerektiğini söyledi. Avukatın talebini kabul eden Mahkeme, ilk duruşma ve bugünkü duruşmadaki davranışları nedeniyle Uçmak için gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazdı.

  Tutuklu sanıkların mevcut delil durumu ve kaçma şüphelerini dikkate alarak tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.


  Görüş Bildir