Petrol
113.16
0.52%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.652
2.10%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Temel Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu

  Temel Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu

  2019 seçimleri için çalışmalarına devam eden Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün adaylık vasıflarına uygun olduğunu belirterek yeşil ışık yaktı.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2018 - 07:27

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Şişli'de bir otelde düzenlenen "Ulusal Basın Buluşması" etkinliğinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  SP'NİN 2019 ADAYI

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir aday çıkaracaklarını belirten Karamollaoğlu, "Öyle bir aday çıkarmamız icap eder ki, bütün partilerin tabanından oy alabilsin. Bu o kadar kolay bir iş değil, bu ne demek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanından oy alması icap eder, Ülkücü tabandan oy alması icap eder, HDP tabanından oy alması icap eder, AK Parti'den ümidini kesen AK Partililerden oy alması icap eder. En zor iş ama ben bunun aşılabileceğine inanıyorum." diye konuştu.

  Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu VİDEO

  ADAYIMIZDIR DEMEK DOĞRU OLMAZ

  Bir gazetecinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığının söz konusu olup olmadığını sorması üzerine Karamollaoğlu, şu cevabı verdi: "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur ama 'şu anda adayımızdır' demek doğru olmaz.

  Temel Karamollaoğlu na Abdullah Gül ün adaylığı soruldu #1

  "BU VASIFLARA UYGUN BİR İNSAN"

  Fakat bu vasıflara uygun bir insan. Burada iki husus var; kendisi böyle bir noktada, 'Ben böyle bir teşebbüste bulunabilirim' diyebilir, demesi gerekiyor. İkincisi; diğer tarafta da onun seçilebileceği noktasında da sağlam bir kanaatin oluşması icap ediyor.

  ADAY OLABİLİR

  Bunlar sağlanırsa, o da olabilir, başkaları da olabilir. Ama başka isimler de bizim kulağımıza geliyor."

  Temel Karamollaoğlu na Abdullah Gül ün adaylığı soruldu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir