Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4882
-0.22%
Dolar
16.6933
-0.03%
Altın
970.07
0.02%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
318.442
-6.23%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Terör karşıtı bildiriye 5 bin akademisyen imza attı

  Terör karşıtı bildiriye 5 bin akademisyen imza attı

  "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye karşı yapılan "Akademisyenler teröre karşı" anketine 5 bin imza atıldı.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2016 - 14:54

  Terör karşıtı bildiriye 5 bin akademisyen imza attı #1

  Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Aksoy öncülüğünde yayımlanan "Akademisyenler Teröre Karşı" bildirisine 5 bin akademisyen imza attı.

  5 BİN İMZA ATILDI

  "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildirinin ardından bir grup öğretim üyesiyle, "Akademisyenler Teröre Karşı Bildirisi"ni yayımladıklarını belirten Aksoy, "Üç gün içinde 5 bin imza verildi. Dünyanın çeşitli yerlerinden ve Türkiye'deki üniversitelerden akademisyenler bu kampanyaya imza attı. Teşekkür mailleri ve telefonları aldık. Bildiri, akademik çevrede büyük ilgi gördü" diye konuştu.

  Aksoy, bildirideki ana temanın terörün birlikte yaşamı ortadan kaldırmasına karşı çıkmak olduğuna dikkati çekerek, terörün toplumda kardeşlik hukukuna zarar verdiğini ve demokratikleşmeyi engellediğini vurguladı.

  Terörün karşısında oldukları için kampanya başlattıklarına işaret eden Aksoy,"Terör, toplumun barış arayışlarını ortadan kaldırmak demek. Şehitlerden, sivil insanların ölümünden terörün sorumlu olduğunu biliyoruz. Artık terörün engellenmesi ve barış sürecinin hayata geçirilmesi gerekir. Toplumda teröre karşı büyük bir tepki var" ifadelerini kullandı.

  "4 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN ÖLÜMÜNÜ DE KALEME ALSINLAR"

  Aksoy, teröre destek veren bildiriye imza atan akademisyenlerin, toplumun birlikte yaşama sürecine zarar verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

  "Bu bildiri devleti suçlayarak toplumsal çatışmayı körüklüyor. Gerçekten barış isteyen akademisyenlerin 4 yaşındaki çocuğun ölümünü de kaleme almaları gerekir. Bunlar için gözyaşı dökmeleri lazım. Bu coğrafyada barış tohumları ancak böyle bir ortamda filizlenebilir. Aksi halde tek taraflı bildiri ve suçlamaların toplumda çatışmayı körüklediğine inanıyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir