Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
487.980
1.53%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Teröristlerin zarar verdiği okuldaki manzara yürek burktu

  Teröristlerin zarar verdiği okuldaki manzara yürek burktu

  Teröristler, Nusaybin'de başta okullar olmak üzere bazı kamu binalarını da karargah gibi kullandı.
  • AA
  • 26.05.2016 - 12:09

  Teröristlerin zarar verdiği okuldaki manzara yürek burktu #1

  Nusaybin'de, terör örgütü mensuplarınca açılan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların bertaraf edilmesi ve kamu düzeninin yeniden tesisine yönelik operasyon sürüyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca yürütülen "Atmaca-7 Operasyonu" kapsamında bugüne kadar 433 terörist etkisiz hale getirildi, 397 barikat kaldırıldı, 34 çukur kapatıldı ve bin 17 patlayıcı imha edildi.

  OKULU KARARGAH GİBİ KULLANDILAR

  İlçede güvenlik güçlerinin ilerleyişi devam ettikçe PKK'lı teröristlerin ilçeye verdiği zarar da ortaya çıkıyor. İlçedeki her yere adım başı patlayıcı tuzaklayan teröristler, Nusaybin'de başta okullar olmak üzere bazı kamu binalarını da karargah gibi kullandı.

  Teröristler Nusaybin'de okulu talan etti FOTO GALERİ

  ATEŞE VEREREK, PATLAYICI TUZAKLAYARAK KAÇTILAR

  Güvenlik güçlerinin söz konusu okullara yaklaşması üzerine teröristler buraları ateşe vererek ya da patlayıcı tuzaklayarak kaçtı.

  Teröristlerin zarar verdiği okuldaki manzara yürek burktu #2

  ANAOKULUNU ATEŞE VERDİLER

  Güvenlik güçleri, son olarak Fırat Mahallesi Nefel Sokak'taki Kaymakam Bülent Pekdemir İlkokulu ve bitişiğindeki anaokulunu teröristlerden temizledi. Mehmetçiğin, etrafta kurulu barikatları kaldırıp girişe tuzaklanan 4 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdikten sonra girdiği okuldaki manzara yürekleri burktu.

  Terör örgütü mensuplarının üs gibi kullandıktan sonra kaçarken ateşe verdiği okuldaki ana sınıfı kullanılamaz hale geldi. Ana sınıfında öğrencilerin eğitim gördüğü bölüm tamamen yandı, mutfak ve tuvaletlerde de büyük hasar oluştu. Ayrı bir bölümde ise minik öğrencilerin kitapları ve yaptığı resimler yerlere saçıldı.

  Teröristlerin zarar verdiği okuldaki manzara yürek burktu #3

  KÜTÜPHANE KULLANILAMAZ HALDE

  Üç katlı okul binasının giriş katında mevzilenen teröristler, güvenlik güçlerine ateş etmek için binanın duvarlarına delikler açtı.

  Teröristler, okulun duvar ve kolonlarına zarar verdi. Tüm kapı ve camları kırılan okulda, sınıflarda büyük hasar meydana geldi. Sınıflardaki tahta, masa ve sandalyeler kırıldı, öğrencilere ait kitaplar ile çok sayıda evrak yere atıldı.

  Terör örgütü mensupları, okulun kütüphanesine de zarar verdi. Kütüphanedeki raflar devrildi, kitapların bir bölümü yakıldı. Teröristler, okulun bahçesindeki Atatürk büstünü de yıktı.

  Güvenlik güçlerinin, okulun güney bölümündeki binalarda operasyonu sürüyor. Bu bölgedeki cadde ve sokaklarda terör örgütü mensuplarınca kurulan barikatlar okuldan görülüyor. Okul bahçesi ve buraya açılan cadde ve sokaklara terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış el yapımı patlayıcılara karşı arama tarama faaliyeti devam ediyor.

  Terör örgütü mensupları, ilçeye bağlı Dicle Mahallesi'ndeki Misak-ı Milli İlkokulu ile Fırat Mahallesi'ndeki Abdülkadir Paşa, Zeynelabidin Mahallesi'ndeki Molla Musa Camisi'ne de büyük zarar verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir