Teslim olan PKK'lının itirafı: Gelecekler diye traş olduk

Teslim olan PKK'lının itirafı: Gelecekler diye traş olduk

Star gazetesinin haberine göre, BDP'lilerin, PKK'lılarla buluşmasında bulunan ve daha sonra teslim olan terörist H.K, "BDP'lilerin o gün geleceğini biliyorduk. Saç tarayıp, tıraş olup onları karşıladık" dedi.

YOL KESME DEĞİL, PLANLI BULUŞMA

Kamuoyunda büyük tepkiye neden olan PKK 'lı teröristlerle BDP 'li milletvekillerinin kucaklaşmasının planlı bir eylem olduğu ortaya çıktı. Buluşma sırasında hakim tepelerden birinde gözcülük yapan H.K. isimli teröristin geçtiğimiz hafta örgütten kaçarak jandarmaya teslim olduğu ve etkin pişmanlık yasasında faydalandığı öğrenildi.

Örgütten kaçarak jandarmaya teslim olan H.K. isimli terörist olayın yol kesme değil planlı buluşma olduğunu itiraf etti.

OLAY BULUŞMADAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

"GAZETECİLERİN OLDUĞUNU BİLİYORDUK"

Eylemde gözcü olduğunu anlatan H.K., "O gün BDP milletvekillerinin köyleri ziyaret etmek için geleceğini ve yanlarında çok sayıda gazetecinin bulunduğunu biliyorduk. Ciger Kod isimli bölge sorumlusunun isteğiyle o sabah herkes yıkandı. Temiz kıyafetler giydi. Bazı arkadaşlarımız traş oldu, bayanlar da saçlarını tarayıp, süslendi" dedi.

Yol kesme olayından önce köylerin içinden geçtiklerini anlatan H.K., "Köylüler, 'Bugün BDP'li vekiller gelecek' dediğinde Ciger kod adlı arkadaş, 'Haberimiz var. Biz de onları karşılamaya gidiyoruz' şeklinde cevap verdi" ifadelerini kullandı.