Topbaş: Başbakan atak davranmasaydı çok kişi hedefteydi

Topbaş: Başbakan atak davranmasaydı çok kişi hedefteydi

Kadir Topbaş gazetecilerin sorularını yanıtladığı programda 17 Aralık operasyonu dinleme skandalı hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu;

AİLEMİZLE KONUŞURKEN BİLE ÇEKİNİR HALE GELDİK

"Dinleme konusunda beş yüz bin kişi gibi bir rakamdan bahsediliyor. Öyle bir döneme geldik ki neredeyse dinlenmeyen insan kendini sorgulayacak ben niye dinlenmedim diye. Çocuğunuzla ailenizle eşinizle konuşurken bile çekinir hale geldi insanlar. İnsanın mahremi var, özeli var. Böyle bir şey olamaz. Hangi devirde yaşıyoruz? Teknolojinin verdiği imkan var diye o zaman herkes birbirini takip etsin."

BAŞBAKAN ATAK DAVRANMASAYDI BİRÇOK KİŞİ HEDEF ALINACAKTI

17 ve 25 Aralık soruşturmasının İstanbul Büyükşehir Belediye'sine uzanan ayaklarının olduğunu belirten Kadir Topbaş şunları söyledi; "Bunun üzerine müdahil olunmasaydı, Başbakanımız atak davranmasaydı bizim üst düzey bürokratlarımızdan tutun da birçok kişi hedef alınacaktı, bu sistem böyle gidecekti. Amaç hükümet gitsin. Bugün gelinen noktayı düşünün. Ne olacaktı hükümet gidince? Bu nasıl bir akıl tutulması. IMF'ye olan borç ödenmiş, 700 milyara yakın yatırım yapılmış, Türkiye'nin çehresi değişmiş. Biz büyükşehir olarak yatırımlar yapıyoruz. Fert başına düşen milli gelir on bin doların üstüne çıkmış, nüfus artmasına rağmen işsizlik rakamları tek haneye düşmüş. Sürekli yatırımlar yapılıyor bu gerçekleri görerek değerlendirme yapmak lazım.

GÖREVİM BİTİNCE SİYASETİ BIRAKACAĞIM

Ben dönemim bitince siyaseti bırakacağım. Görevim bitince hem aday olmayacağım hem de siyaseti bırakacağım. Niyetim bu yönde. Onurlu bir görevle İstanbul'da siyaseti bırakmak istiyorum."