Trafik yoğunluğu başladı

Trafik yoğunluğu başladı

Pazar günü başlayacak Ramazan bayramı öncesi, bayramı İstanbul dışında geçirecek olanlar arifeyi beklemeden bu akşam saatlerinde yola çıkınca özellikte TEM ve D-100 Karayolu'nun Çamlıca İzmit arası, İDO'nun Eskihisar Feribot iskelesinde büyük bir yoğunluk başladı.

HAREKETLİLİK BAŞLADI

Arefe gününün de aynı camanda Cumartesi gününe rastlaması nedeniyle işlerini ayarlayanlar gün öğlenden sonra İstanbul'dan çıkış yapmaya başladı. Saat 15.00'den itibareh TEM Otoyolu'nun Çamlıca-Gebze arasındaki trafik hissedilir şekilde artarken, saat 17.00 sıralarında ise hareketlilik diğer yollarda da görülmeye başladı.

FERİBOT İSKELESİNDE YOĞUNLUK

Tatillerini Yalova, Bursa ve Ege'de geçirmek isteyenler, özellikle Gölcük-Karamürsel arasında inşaat nedeniyle sorun yaşanması nedeniyle İzmit Körfezi'ni dolaşmayıp İDO'nun Eskihisar Feribot iskelesine akın etti. Bu yoğunluğu tahmin eden İDO yetkilileri, Eskihisar ile Yalova Topçular arasındaki feribot sayısını 8'den 16'ya çıkarmasına rağmen araç kuyrukları Eskihisar Feribot İskelesi önünden Gebze Tren İstasyonuna kadar uzadı.

D-100 KARAYOLU'NDA TRAFİK VAR

Feribotların bekleme yapmaksızın sefer yapmasına rağmen araç kuyruklarındaki kuyruk artarak devam ederken, kuyrukta beklemek istemeyip İzmit Körfezi'ni dolaşmak isteyen araçların bir kısmı TEM'in Batı girişinden İzmit içine geçerek Gölcük yoluna giriyor. Bu nedenle D-100 Karayolu'nun İzmit kent içinde de aynı saatlerde yoğunluk başladı. Trafik yoğunluğu şu saatlerde TEM Otoyolu'nun İzmit-Adapazarı arasında da kendini göstermeye başladı.