Petrol
103.88
1.08%
Euro
17.4292
-0.22%
Dolar
17.0223
0.29%
Altın
966.81
0.41%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
342.460
0.35%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor

  Cinsel kimliğiyle ABD’de büyük bir kesim tarafından desteklenen Demokrat Parti aday adayı Pete Buttigieg, yakın rakiplerini geride bırakmış durumda.
  • Haber Merkezi
  • 08.02.2020 - 16:54

  ABD başkanlık seçimlerinde Trump’a rakip olacağını açıklayan Demokrat Partili Pete Buttigieg, Amerika’da özellikle genç nüfusun desteğiyle oy potansiyelini her geçen gün artırıyor.

  ŞİMDİDEN EN YAKIN İKİ RAKİBİNİN ÖNÜNE GEÇTİ

  37 yaşındaki genç isim, ABD Başkanlık seçiminin önemli etaplarından olan Iowa’daki parti ön seçiminde ilk sonuçlara göre en güçlü aday Bernie Sanders ile yakın oy oranına sahip.

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor #1

  Iowa’daki ilk sonuçlara göre Buttigieg, Sanders’ı çok az farkla geride bırakarak, diğer bir önemli aday olan Joe Biden’ı da üçüncü sıraya attı.

  AFGANİSTAN'DA GÖREV YAPTI

  Daha önce ABD Donanması’nda istihbarat görevlisi olarak Afganistan’a giden ve 29 yaşındayken belediye başkanlığı yapan Buttigieg, bunların yanı sıra açıkça eşcinsel olduğunu söyleyen ilk başkan aday adayı.

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor #2

  EŞİ, BEYAZ SARAY'IN İLK "CENTİLMEN"İ OLACAK

  Özellikle eşcinseller tarafından oldukça desteklendiği gözlenen Buttigieg’ın, 30 yaşındaki öğretmen Chasten Glezman ile evli olduğu biliniyor.

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor #3

  Başkan seçilmesi halinde eşiyle Beyaz Saray’a taşınacak olan Buttigieg’ın eşi de böylelikle ABD tarihinde "First Gentleman" unvanını alacak ilk isim olacak.

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor #4

  İYİ DERECEDE ARAPÇA KONUŞUYOR

  Oxford Üniversitesi ve Harvard mezunu olan Buttigieg aralarında Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Arapçanın da olduğu birçok dil biliyor.

  Trump’ın eşcinsel rakibi başkanlık yarışında arayı açıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir