Tuğgeneral Tutkun annesine veda etti

Tuğgeneral Tutkun annesine veda etti

Balyoz Davası'nın tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, özel izinle annesi Hüsniye Tutkun'un cenaze törenine katıldı.

İstanbul'da özel bir hastanede tedavi gören 83 yaşındaki Tutkun, geçen cumartesi günü hayatını kaybetti. Tutkun'un cenazesi, memleketi Çanakkale'nin Biga İlçesi'ne bağlı Çınardere Köyü'ne götürüldü. 2011 Şubat ayından bu yana Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Tutkun da özel izinle cenaze namazına katılmak üzere köye gitti.

TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Tutkun'un cenazesi, köydeki evlerinin önünde helâllik alındıktan sonra camiye götürüldü. Annesinin tabutunun başında ayrılmayan Mustafa Kemal Tutkun, taziyeleri burada kabul etti. Hüsniye Tutkun, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

ANNESİNİ HASTANEDE GÖREMEDİ

Sanık Tutkun'un avukatı Mehmet Altın, müvekkilinin annesini hastanede görmesi için uzun süre uğraştıklarını, izin çıktıktan yarım saat sonra vefat ettiğini söyledi. Av. Altın, tutukluların bu konuda mağdur olmaması için izin taleplerinin daha iyi dikkate alınmasını istedi.