Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
769.999
-1.79%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Tunceli'de rafting sezonu açıldı

  Tunceli'de baharla coşan Munzur Nehri'nde Vali Tuncay Sonel ve beraberindekiler, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında rafting yaparak sezonu açtı.
  • İHA
  • 18.05.2020 - 16:29
  Tunceli'de rafting sezonu açıldı

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Vali Tuncay Sonel’in de katılımıyla Munzur Nehri’nde rafting etkinliği gerçekleştirildi.

  Ovacık karayolu Anafatma mevkiinde başlayan etkinlikte, Vali Tuncay Sonel de rafting yaptı.

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında rafting botlarına 4'erli sporcu grupları bindi.

  Yaklaşık bir saat süren rafting kent merkezinde Mavi Köprü mevkiinde sona erdi, ardından sporcular “Tanımakla Başlar Herşey ve Evde Kal Tunceli” pankartı açtı.

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #1

  "TUNCELİ ARTIK, HUZUR VE TURİZM ŞEHRİ HALİNE GELDİ"

  Tunceli'nin birkaç yıl öncesine kadar terörle anıldığını anımsatan Vali Tuncay Sonel, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, İçişleri Bakanımızın destekleri, kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadele başarılı operasyonlarıyla artık huzur şehri, turizm şehri haline geldi.” dedi.

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #2

  "BURASI ARTIK RAFTİNG MERKEZİ"

  Bu yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılının kutlanacağını aktaran Sonel, “Burası artık rafting merkezi. Geçen yıl Dünya Rafting Şampiyonası burada düzenlenmiş, 20 ülkeden 800 sporcu ve binlerce seyirci Tunceli’ye gelmişti. Biz de Gençlik Haftası nedeniyle bu yılın ilk raftingini yapıyoruz. Gençler bizim gözbebeğimiz, geleceğimiz. Tunceli’de 10 civarında milli sporcumuz var. Bunlar da bizim gururumuz. Tunceli’nin huzur, turizm, tatil şehri olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

  Tunceli'de rafting sezonu açıldı VİDEO

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #3

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #4

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #5

  Tunceli de rafting sezonu açıldı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir