Petrol
114.11
-0.26%
Euro
17.5635
0.02%
Dolar
16.3591
0.06%
Altın
974.31
0.18%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
485.406
-0.53%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor

  Suriye'nin Kobani bölgesinde IŞİD'den kaçarak Türkiye'ye sığınan Kürtler'i asker karşılıyor. Kadın ve çocuklara yardımcı oluyor, yiyecek içecek yardımı yapıyor..
  • 27.09.2014 - 12:08

  Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'in saldırıları nedeniyle sayıları 200 bini bulan Kürt Türkiye'ye geçiş yapmak için sınır kapılarına dayandı.

  Türkiye'nin Suriye sınırında günlerdir süren olaylar gerginliği artırsa da, HDP'nin askerlere taş atan vekillerine en güzel cevap yine askerlerden geldi..

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #1

  MEHMETÇİK YARDIM ELİ UZATTI

  İlk gün geçişlere izin verilmezken 2. gün binlerce Kürt'ün Türkiye'ye geçişine izin verildi. Türk askeri, kontrollü bir şekilde Suriye'den gelen Kürtler'i Türkiye'ye alırken Mehmetçik özellikle kadın ve çocuklara yardım eli uzattı.

  Suriye sınırındaki bu görüntülerin yanısıra istenmeyen olaylar da yok değil.. HDP'li vekillerin ve belediye başkanlarının öncülük ettiği bazı gruplar, sınırı geçerek Suriye'de PKK uzantısı PYD'ye katılarak IŞİD'le savaşmak için askerle karşı karşıya geldi.

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #2

  HDP'LİLER ASKERLE KARŞI KARŞIYA GELDİ

  Askerin Suriye tarafına geçişlere izin vermediği sınırda olaylar çıktı. Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk gibi bazı HDP'liler askerle tartıştı. Hatta Aysel Tuğluk'un askere taş atarken çekilen fotoğrafları basına yansıdı.

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #3

  HDP'li vekillerin askerlere karşı provokatif davranışlarına en güzel cevap ise yine Mehmetçik'ten geldi. Çekilen fotoğraflar, Türk askerlerinin "Ölüme terk ediyorsunuz" diye suçlandığı Suriyeli Kürtler konusunda ne kadar hassas davrandıklarının en büyük örneği.

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #4

  KÜRT TEYZENİN ELİNİ ÖPEREK KARŞILADI

  Türk askeri, Suriye sınırından geçerek Türkiye'ye sığınan Kürtler'i bağrına bastı. Yiyecek ve içecek yardımında bulundu. Güvenli bir şekilde sınırı geçmelerine yardımcı oldu. Aralarından bir tanesi de Suriyeli bir Kürt teyzeyi ellerini öperek karşıladı.

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #5

  Türk askeri sınırda Kürt kadınlarına yardım ediyor #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir