Petrol
89.69
0.93%
Euro
18.3509
0.68%
Dolar
18.5807
0.16%
Altın
1.02
0.68%
Borsa
3429
0.00%
Bitcoin
373.512
3.91%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri

  Başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, polise ateş açtı, otobüs yaktı, çevreye hasar verdi.
  • 07.10.2014 - 04:10

  IŞİD'in Kobani'ye girdiği haberleri üzerine HDP bir açıklama yaparak sokağa çıkma çağrısı yapmıştı. HDP'nin bu çağrısına CHP'den de destek geldi. Çağrılar üzerine sokapa çıkan gruplar IŞİD'e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenledi. İstanbul'da bir AK Parti bürosu ateşe verildi.

  Türkiye'de IŞİD protestoları İZLE

  YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR

  Gazi Mahallesi'nde IŞİD'i protesto ve Kobanililere destek gerekçesiyle toplanan bir grup, yolu trafiğe kapattı. Yola kurdukları barikatları ateşe veren gruptakiler, kendilerini uyaran polise havai fişek, molotofkokteyli ve taşlarla saldırdı.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #1

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #2

  OTOBÜS ATEŞE VERİLDİ

  Yunus Emre Mahallesi son durak mevkisinde seferini tamamlayarak garaja giden 34 JY 5851 plakalı İETT otobüsü kırmızı ışıkta beklediği sırada ellerinde pompalı tüfek ve silah olan bir grup tarafından durduruldu. Şoförü indiren gruptakiler, otobüsü molotofkokteyli ile ateşe verdi.

  Terör yandaşları İETT otobüsünü yaktı İZLE

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #3

  OKMEYDANI'NDA MOLOTOFLU SALDIRI

  Okmeydanı Şark Kahvesi çevresinde toplanan göstericiler, Darülaceze Caddesi'nde önlem alan polis ekiplerine, taş ve molotofkokteyli attı. Göstericilerin attığı bir molotofkokteyli park halindeki otomobile isabet etti. Alevler TOMA tarafından söndürülürken, araç çekiciyle bölgeden götürüldü.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #4

  Polis karakolunun yakınına bomba atıldı İZLE

  AKARYAKIT İSTASYONU ATEŞE VERİLDİ

  Esenyurt'ta yol kapatarak eylem yapan bir grup, akaryakıt istasyonunu ateşe verdi. Olay, saat 24.00 sıralarında meydana geldi. Doğan Araslı Caddesi üzerinde yolu kapatarak gösteri yapan grup, çevreye molotof kokteylleri atmaya başladı. Grup, yol kenarındaki akaryakıt istasyonunu da ateşe verdi.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #5

  POSTANE VE MARKET ATEŞE VERİLDİ

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #6

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #7

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #8

  KADIKÖY VE TAKSİM'DE EYLEM

  Kadıköy Boğa Meydanı'nda toplanarak slogan atan bir grup, polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarılara taş atarak karşılık verdi. Buradan Kadıköy İskelesi'ne doğru ilerleyen gruptakilere polis ekiplerince tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulunuldu.

  Beyoğlu'nda Galatasaray Lisesi önünde toplanan bir grup da terör örgütü PKK lehine slogan atarak oturma eylemi başlattı. Çevik kuvvet ekipleri, eylem yapan grubun çevresinde güvenlik önlemi aldı. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulunuldu.

  DİYARBAKIR, BATMAN VE ŞIRNAK DA KARIŞTI

  HDP'nin Kobani (Ayn el Arap) kentinde durumun acil olduğu açıklaması ve "sokağa çıkma çağrısını" bahane eden gruplar, Diyarbakır, Şırnak, ve Batman'da izinsiz gösteri yaptı.

  Diyarbakır'da Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde toplandıktan sonra yola barikat kuran göstericiler, uyarılara taş ve havai fişekle karşılık verdi. Bunun üzerine polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #9

  Batman'da 10 Nisan Polis Merkezi ve İl Jandarma Komutanlığına göstericiler taşla saldırdı. Grup içerisinden silahla polis merkezine 3 el ateş edildi. Bunun üzerine güvenlik güçleri müdahale ederek, grubu dağıttı. İpragaz ve Yavuzselim mahalleleri başta olmak üzere kentin farklı bölgelerinde izinsiz gösteriler sürerken, Atatürk Parkı'nda bir grup oturma eylemi başlattı.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #10

  Şırnak'ta Hacıbekir, Aydınlıkevler ve Gündoğdu mahalleleri ile Ömer Kabak Meydanı'nda yürümek isteyen gruplara polis izin vermedi. Bunun üzerine yüzü maskeli kişiler polise ses bombası, havai fişek, molotofkokteyli, taş ve şişelerle saldırdı. Tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edilen göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

  Türkiye genelinde izinsiz Kobani eylemleri #11


  Görüş Bildir