AK Partili kadın milletvekilleri Anıtkabir'de
AA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya başkanlığındaki AK Partili kadın milletvekillerinden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi.AK Partili kadın milletvekilleri Anıtkabir'de

Kaya'nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

AK Partili kadın milletvekilleri Anıtkabir'de

"ZATIALİNİZE, AZİZ MİLLETİM VE TÜM KADINLAR ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçen Kaya, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Kaya, deftere şunları yazdı: "Kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmesi, milletimiz adına demokratikleşme yolunda atılmış en önemli adımlardan biridir. Bugün kadınlar elde ettikleri demokratik haklar neticesinde siyasi, ekonomik ve kültürel hayatın içinde başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Toplumsal kalkınmanın, tarih, kültür ve medeniyetimizin öznesi olan kadınlar, 15 Temmuz'da vatanımızı ve bayrağımızı savunmak için verilen mücadelenin en ön saflarında yer alarak, milli iradenin ve özgürlüğümüzün teminatı olmuşlardır.

Bu bilinçle genç Türkiye Cumhuriyetini, ilim ve irfanla, işaret ettiğiniz çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmeye devam edeceğiz. Aile ve toplumun temeli olan kadın evde, iş yerinde, siyasette, ekonomide karar alma mekanizmalarında etkin rol üstlenmeyi sürdürecektir. Ülkemizde son yıllarda uygulanan politikalarla, kadının sosyal statüsünün yükseltilmesine yönelik güçlü adımlar atılmıştır.

Siyasi ve hukuki alanda atılan bu adımlar kuşkusuz kadınlarımızı cesaretlendirmiş, müreffeh Türkiye'nin inşasında biz kadınlara güç vermiştir. Tüm çabamız kadına karşı her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek, kadın erkek fırsat eşitliğini sağlamak, toplumda adalet duygusunu güçlendirmektir. Bizler bu amaçla demokrasiye ve kadın haklarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Zatıalinize, aziz milletim ve tüm kadınlar adına şükranlarımı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun."

AK Partili kadın milletvekilleri Anıtkabir'de

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)