Petrol
76.93
1.02%
Euro
19.758
0.36%
Dolar
18.647
0.05%
Altın
1.076
0.39%
Borsa
4856
0.00%
Bitcoin
325.153
2.00%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C
  Ülker: İyi ki boş çerçeve almışım

  Ülker: İyi ki boş çerçeve almışım

  Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, babası hakkında bir anısını anlattı.
  • 15.09.2013 - 10:31

  Ülker: İyi ki boş çerçeve almışım #1

  Bugün Gazetesi'ne röportaj veren başarılı iş adamı Murat Ülker, iş dünyasından kendi hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu. Piyasalarda paniğe gerek olmadığını belirten Ülker "İş yapmak için iyimser olmak daha uygun, hep kötümser olursanız nasıl iş yapacaksınız" şeklinde konuştu.

  "İYİ Kİ BOŞ ÇERÇEVE ALMIŞIM"

  İş hayatı dışında da konuşan Murat Ülker'in espirli cevapları dikkat çekti. Geç­ti­ği­miz yıl ün­lü res­sam Bed­ri Bay­ka­m'­ın 'boş çer­çeve­'si­ne öde­di­ği 100 bin do­lar eleş­ti­ri alan Mu­rat Ül­ker, bu ko­nu­da­ki so­ru­ya es­pri­li bir ce­vap ver­di: "İ­yi ki boş çer­çe­ve al­mı­şım, için­de bir şey ol­say­dı yan­mış­tım, bir de o tar­tı­şı­lır­dı."

  "OKUMASAN DA HER GÜN İMTİHAN"

  Geçmişi ve güncel hayatıyla ilgili de bilgiler veren Murat Ülker, lisede okurken babasıyla yaşadığı bir anısını paylaştı:

  "Lisede okurken günde üç imtihan oluyoruz. Kızdım, söylendim. Halimi gören babam bana 'hangi dersten imtihan olacağın belli mi' dedi, 'evet' dedim. 'Dersin hangi bölümlerinden sorumlu olacaksın onu biliyor musun' dedi.

  Ona da 'evet' dedim. 'Hocanın soracağı soruları aşağı yukarı tahmin edebiliyor musun' dedi. Ona da 'evet' deyice, "Oğlum ben yarın işte hangi telefon gelecek, bana ne soracaklar bilmiyorum, soracakları soruların cevaplarını da bilmiyorum. Biz her gün imtihan oluyoruz, okumasan da sürekli imtihan olacaksın" dedi. Babama hak verdim okula devam ettim.


  Görüş Bildir