Euro
11.0868
0.06%
Dolar
9.5329
0.35%
Altın
546.56
0.25%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
598.766
0.63%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Uludere'de ölenlerin kimlikleri belli oldu

  Uludere'de ölenlerin kimlikleri belli oldu

  Şırnak'ın Uludere ilçesindeki olayda hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu.
  • 29.12.2011 - 09:13

  Uludere de ölenlerin kimlikleri belli oldu #1

  Şırnak’ın Uludere İlçesi’nin sınır kesiminde yoğunlaşan bombardımanda 20’den fazla kişi öldü. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama Şırnak Valisi Vahdettin Özkan'dan geldi. Özkan, olayda 20’den fazla kişinin öldüğünü söyledi.

  Uludere Belediye Başkanı Fehmi Yaman, Ortasu köyünde F-16 savaş uçaklarından atılan bombalar sonucu 30 kişinin öldüğünü söyledi.

  Sınırdaki köylüler, ölenlerin PKK’lı değil, Irak’tan katırlarla mazot getiren kaçakçılar olduğunu söyledi. PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber ajansı ise ölü sayısını 35 olarak açıkladı. 

  18 - 20 YAŞINDA GENÇLER

  Bombardımanın ardından, ölenlerin PKK’lı değil Ortasu ve Gülyazı köylerinden Irak’a kaçak mazot getiren 18- 20 yaşlarındaki kişiler olduğu ileri sürüldü. Bombardıman bölgesinden 4 ceset Şırnak Devlet Hastanesi’ne getirilirken, bir çok yanmış ceset de köylüler tarafından traktör ve katır sırtlarında Ortasu Köyü’ne getirildi.

  CESETLER YANDI

  Bombardıman sırasında katırlardaki yakıt bidonlarının alev aldığı, cesetlerin çoğunun bu nedenle yandığı, bazılarının da sığındıkları kayanın bombadan yıkılınca altında kalıp öldüğü ileri sürüldü.Yetkililer olayın Irak topraklarında meydana geldiğini ve soruşturmanın sürdüğünü belirterek daha sonra resmi açıklama yapılacağını söyledi.

  SALDIRIDA ÖLEN 36 KİŞİNİN İSİMLERİ

  Uludere ilçesi Ortasu köyü kırsalında dün gece düzenlenen hava operasyonunda hayatını kaybeden 36 kişinin isimleri şöyle: Seyit Enç, Özcan Uysal (15), Mehmet Encü, Nevzat Encü, Hamza Encü, Şervan Encü, Cemal Encü (15), Osman Encü, Şivan Encü, Bilal Encü, Mehmet Ali Tosun, Nadir Alma, Mahsun Encü, Salih Encü, Hakiki Encü, Yüksel Ürek, Salik Ürek, Serhat Encü, Adem And, Savaş Encü, Selahattin Encü, Bedran Encü, Hüseyin Encü, Aslan Encü, Cevat Encü, Erkan Encü, Selman Encü, Orhan Encü, Fadıl Encü, Vedat Encü, Cihan Encü, Fikret Encü, Hüseyin Encü, Erkan Encü, Zeydin Encü, Çetin Encü.

  HAYATINI KAYBEDENLERİN İLK GÖRÜNTÜLERİ

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir