Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.751
0.58%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Ünlü gazeteden Erdoğan özel sayısı

  Arap dünyasının önde gelen gazetelerinden El-Kuds El-Arabi, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında özel sayı yayınlandı.
  • 18.08.2014 - 09:29
  Ünlü gazeteden Erdoğan özel sayısı

  Ünlü gazeteden Erdoğan özel sayısı #1

  Baş editörlüğünü Arap dünyasının tanınan entelektüelleri arasında anılan Abdülbari Atvanîn'in yaptığı, 25 yıldır yayın hayatında olan ve 5 kıtada yayınlanan Londra merkezli El-Kuds El-Arabi gazetesinin haftalık özel sayısında Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması yaptığı esnadaki fotoğrafı kapak sayfasına taşınırken, Gazete, "Erdoğan'ın Seçimi Kazanmasının Ardından Türkiye'nin Geleceği" başlığı altında 9 tam sayfa Erdoğan'ın yapmayı istediği icraatlara yönelik tahminlere, bunların Türkiye'nin geleceğine yönelik muhtemel yansımalarına yer verildi. 

  ÇOCUKLUĞUNDAN CUMHURBAŞKANLIĞINA KADAR HAYATI YAZILDI

  Bunun yanı sıra gazetede,  "Türkiye ve Yeni Finansal Müttefiki", "Türkiye: İslam ve Demokrasi", "Erdoğan: Hz. Yusuf'un Kuyudan Çıkışı ve Yeni Türkiye'nin İnşası" başlıklı makaleler ve çocukluğundan cumhurbaşkanı seçilmesine kadar giden süreçte Başbakan Erdoğan'ın hayatı yer aldı. 

  ERDOĞAN'IN SEÇİLMESİNİN DÜNYAYA ETKİSİ

  Suudi Arabistan sermayesiyle Londra'dan tüm Arap dünyasına seslenen gazete, özel sayısında ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının Arap ülkelerinde ve dünyadaki etkilerine ilişkin yazı dizisi yayınlayarak, Katar-Türkiye ilişkilerine odaklandı. Gazete ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın galibiyetinin Suriyeli mülteciler üzerine etkisini, "Erdoğan, Türklerin Cumhurbaşkanı ve Suriyeliler Başarısını Kutluyor, Yönetimde Kalmasından Memnun" başlığıyla verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir