Petrol
102.75
-9.47%
Euro
17.4051
-0.75%
Dolar
16.9463
0.71%
Altın
963.33
-1.48%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
344.442
2.74%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu

  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu

  Cizre'de yaralanan polis memuru Süleyman Y.'ye siper olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail E., yaşananları anlattı.
  • 22.01.2016 - 12:07

  Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda görev yapan Jandarma Uzman Çavuş E., Silopi'de ev araması yaptıkları sırada, terör örgütü PKK mensubu bir grupla sıcak temas sağladıklarını belirtti. Evden çıkıp yolun karşısına geçmek isterken, Özel Harekat Polisi Süleyman Y.’nin teröristlerce açılan ateş sonucu yaralandığını ifade eden uzman çavuş, şunları anlattı:

  "SÜLEYMAN AĞABEYİN ÜZERİNE SİPER OLDUM"

  "O sırada polis ağabeyimize en yakın olan bendim. İlk müdahaleyi yaptım. Bina içine emniyetli bir bölgeye çektim. Sürekli konuşarak bilincinin açık kalmasını sağladım, tampon yaptım. Çatışma devam ediyordu. Hendek ve barikatlardan dolayı ambulans veya kobra araçları bulunduğumuz yere gelemedi. Bunun üzerine komutanlarımız tank yönlendirdi. Tank gelince arkadaşlarla beraber polis arkadaşımızı tankın üzerine, çamurluk kısmına yükledik. Sıcak bölgeden çıkana kadar tankın üzerinde 250, 300 metre gittik. O sırada terörist ateşi devam ediyordu. Süleyman ağabeyin üzerine siper oldum. Hendek ve barikatları geçtikten sonra, Süleyman ağabey zırhlı araca alındı ve hızlı şekilde hastaneye sevk oldu. Buradan da Adana'ya sevk ettiler, yarım saat daha geç kalsa şehit olabilirdi."

  Polise siper olan Mehmetçik yaşadıklarını anlattı VİDEO

  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu #1

  "ÇOCUKLARI AKLIMA GELDİ, KENDİMİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM"

  Daha önceki operasyonlarda da polis Süleyman Y. ile görev yaptıklarını vurgulayan E., "Onunla ağabey kardeş gibi olduk. Konuşuyorduk. Çocukları olduğunu biliyordum. Süleyman ağabeyin çocukları aklıma geldi. Kendimi hiç düşünmeden siper ettim" diye konuştu.

  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu #2

  "TÜRK ASKERİ OLARAK, YARALIMIZI, ŞEHİDİMİZİ GERİDE BIRAKMAYIZ"

  Bu olay yine olsa aynı şekilde davranacağını belirten Uzman Çavuş E., "O esnada ben değil kim olsa aynı şeyi yapardı. Biz Türk askeri olarak yaralımızı, şehidimizi hiçbir şekilde cephede bırakmayız" dedi. Asker ve polisin, Şırnak'ta vatandaşların güvenliği için omuz omuza mücadele ettiğini aktaran E., sözlerini şöyle sürdürdü:

  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu #3

  Asker yaralanan Polisi'nin üzerine yatarak siper oldu İZLE

  "TERÖRİSTLERİN HİÇBİR ŞANSI YOK"

  "Polis ve asker burada ağabey, kardeş, baba, oğul gibiyiz. Hepimizin bizi seven, yolumuzu gözleyen ailesi var. Kimimizin eşi, çocukları, hepimizin anne babası var. Onların ve yüce Türk milletinin dualarıyla biz buradayız. Teröristlerin güvenlik güçleri karşısında hiçbir şansı yok. Yol yakınken teslim olsunlar. Burada vatandaşımız askerine, polisine sahip çıktı, çıkmaya da devam ediyor. Her geçen gün yüzünde mutluluk ifadesi gördüğümüz vatandaşlarımızın sayısı artıyor. Bizi en çok mutlu eden konu bu. Yoksa kaç terörist etkisiz hale getirilmiş, bunlar ikinci, üçüncü hususlar."

  "ASKERİM EĞİTİMLİDİR"

  Uzman Çavuş E.'nin komutanı Mardin Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Hüseyin S. de askeriyle gurur duyduğunu belirterek, "Böyle yiğit askerlerin tabur komutanı olmaktan onur duyuyorum. Personelim eğitimlidir. Cephe hattında kimseyi geride bırakmaz. Kimseyi geride bırakmayız" değerlendirmesinde bulundu.

  Uzman çavuş özel harekat polisine siper oldu #4

  "TELSİZDEN DUYDUM, BU YİĞİT KİM DEDİM"

  O sırada başka bir hatta bulunduğunu ve olayı telsizden duyduğunu aktaran Binbaşı, "Bu yiğit kim' dedim. Askerimi öğrendim. Dönüşte de alnından öptüm" ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir