Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
472.546
-1.62%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C
  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı

  Nusaybin'de şehit oyan polis memuru Ozan Özmen’den geriye büyük bir kahramanlık hikayesi kaldı.
  • 15.04.2016 - 10:26

  Bartın Vali Yardımcısı Aydın Özmen'in oğlu, bomba imha uzmanı Ozan Özmen, Nusaybin'de yaralandıktan 15 gün sonra tedavi gördüğü GATA'dan şehit düşmüştü. Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra uzun süre gönüllü olarak Güneydoğu'da çalışan Özmen'in, Sözcü'ye konuşan babası, "Benden hiçbir zaman torpil istemedi" dedi.

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #1

  BÖLÜMÜNÜ BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ

  Ozan Özmen (37), İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Yedek subay olarak askere gitti. Komando eğitimi aldı ve uzun süre Güneydoğu’da görev yaptı. Bu görevi sırasında Kuzey Irak’ta yaralandı. Ancak kısa süre sonra birliğine döndü. Askerlik görevini tamamladıktan sonra ailesinin karşı çıkmasına rağmen polis oldu. Özel harekat şubesinde göreve başladı. En zor çatışmaların içinde bulundu. Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde içinde bulunduğu araca yapılan saldırıdan yara almadan kurtuldu.

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #2

  BABASINDAN HİÇ "TORPİL" İSTEMEDİ

  Bartın Vali Yardımcısı babası Aydın Özmen geniş bir çevreye sahip olmasına rağmen hiç “torpil” istemedi. Hep zor görevlere gönüllü olarak gitti. Ozan Özmen, iki ay önce Tatvan Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’ndeki görevini tamamladı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’nde görevlendirildi.

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #3

  İSTANBUL'DAN GÖNÜLLÜ OLARAK NUSAYBİN'E GİTTİ

  Nusaybin, Silopi, Yüksekova, Şırnak’taki olaylar nedeniyle İstanbul’dan özel harekat polisi takviyesi başladığında, Ozan Özmen henüz kısa süre önce bölgeden dönmesine rağmen gönüllü oldu. İstanbul’dan Nusaybin’e gidişinin 3’üncü günüydü. Teröristlerin roketli saldırısı sonucu yaralananlardan birisi de Ozan Özmen’di. 31 Mart’ta yaralı olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırıldı. Ancak kahraman polis hayat mücadelesini kaybetti.

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #4

  "KAHPE ROKETE GÜCÜMÜZ YETMEDİ"

  Oğlunun hiçbir zaman kendisinden yardım istemediğini söyleyen Özmen’in dudaklarından şu cümleler döküldü: "Mesleğimiz gereği son 10 yıldır hep birbirimizden ayrı kaldık. Ben de emekliliğimi istedim ve İstanbul’a yerleşmeye karar verdim. Eşyalarımız hala Bartın’da. Ozan da İstanbul’da bulunacağı için hem hasret giderecek, hem de daha çok birlikte olacaktık. Ancak kahpe rokete ne oğlumun ne de benim gücüm yetmedi. Oğlumun cesaretiyle, dayanıklılığıyla o yaradan kurtulacağını, iyileştikten sonra yine Güneydoğu’ya gideceğini biliyorduk. Ancak kahpelik cesaret dinlemedi, kaybettik…"

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #5

  "NUSAYBİN'E GİTTİĞİNİ BİZE HABER VERMEDİ"

  Şehit babası Aydın Özmen, Ozan’ın Nusaybin’de olduğunu kendilerine söylemediğini belirtti. Özmen, "Vatan, millet, ülke bütünlüğü için ölümüne giderdi. Emri aldığı zaman yerine getirmek için çırpınıyordu. Gideceğini bize bile söylemedi. Gittikten sonra haberimiz oldu. Asla benden ya da çevremizden torpil isteyen birisi olmadığı gibi o bölgelere hep gönüllü gitti, ölümüne gitti. Kendisini tam anlamıyla vatana adamış bir insandı. Her şeye gücü yeten, her zorluğu yenen oğlum bu kez yenildi."

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #6

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #7

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #8Şehidin eşi Buket Özmen

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #9

  Vali yardımcısının oğlu Nusaybin'de şehit oldu

  Bartın Vali Yardımcısı şehit oğlunu anlattı #10  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir