Euro
11.1277
-0.58%
Dolar
9.5839
-0.19%
Altın
556.82
0.59%
Borsa
1.494
0.93%
Bitcoin
607.330
4.35%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması

  Taksim'de dün düzenlenen LGBT yürüyüşüne polis müdahale etti. İstanbul Valiliği, yapılan müdahaleye ilişkin açıklama yaptı.
  • Ajanslar
  • 29.06.2015 - 09:13

  Paneller, sergiler, Hormonlu Domates Ödül Töreni gibi etkinliklerin düzenlendiği LGBT Haftası'nda, İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapıldı. Dün saat 17.00'de Taksim Meydanı’ndan Tünel’e yapılan yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

  POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Taksim Meydanı'na çevik kuvvet polisleri getirildi ve gerginlik yaşandı. Bölgeden dağılmayan gruplara polis müdahale etti.

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #1

  LGBT yürüyüşüne polis müdahalesi VİDEO

  "YÜRÜYÜŞ PROVOKASYONA AÇIK"

  İstanbul Valiliği, LGBT yürüyüşüne yapılan müdahale hakkında açıklama yaptı. Valilik, müdahale sebebini 'yürüyüş ile ilgili Valilikten izin alınmaması' ve 'yürüyüşün provakasyona açık olması' olarak açıkladı.

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #2

  İstanbul Valiliği'nin açıklaması şöyle:

  GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

  "Sosyal medya ve basın organlarından edinilen bilgilere göre 28 Haziran 2015 Pazar günü LGBT Onur Yürüyüşü adı altında bazı grupların Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüş ve eylem yapacakları, ayrıca bazı grupların da buna tepki gösterebileceklerine dair duyumlar alınması üzerine, anılan bölgelerde gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır.

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #3

  YÜRÜYÜŞLE İLGİLİ VALİLİĞE MÜRACAAT OLMADI

  Yapılacak yürüyüş ile ilgili olarak; Valiliğimize herhangi bir müracaat veya bildirimin olmaması ve provakasyona açık olması nedeniyle, toplanan gruplar ikaz edilmiş fakat eyleme devam edilmesi üzerine güvenlik güçlerimiz tarafından kanunların verdiği yetki dahilinde, orantılılık ilkesine özen göstermek suretiyle müdahalede bulunularak dağıtılmıştır.

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #4

  SOKAKLAR OLAĞAN AKIŞINA DÖNDÜ

  Eylem yapan grupların dağıtılması sonucu Taksim Meydan, İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda hayat olağan akışına dönmüş, olaylar neticesinde sağlık kurumlarımıza sevki gerektiren herhangi bir yaralanma meydana gelmemiştir."

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #5

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #6

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #7

  Valilikten LGBT yürüyüşüne müdahale açıklaması #8


   


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir