Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Van'da kanlı musluk afişlerinin yerine tehdit afişleri

  Van'da kanlı musluk afişlerinin yerine tehdit afişleri

  Van'da billboardlara asılan, ardından mahkeme kararıyla kaldırılan kanlı musluk afişlerinin yerine tehdit afişleri geldi.
  • Ajanslar
  • 23.05.2015 - 12:04

  Van'da kanlı musluk afişlerinin yerine tehdit afişleri

  Geçtiğimiz günlerde Van'ın şehir merkezindeki billboardlara musluktan kan akan görseller asılmış, birçok yere asılan ve polemik konusu olan görseller daha sonra mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.

  TEHDİT AFİŞLERİ ASILDI

  Kanlı musluk afişlerinin ardından benzer afişler bu kez Erciş ilçesine asıldı. İlçeye asılan afişlerde, "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazıldı.

  "BURAYA GİREMEZSİNİZ DİYORLAR"

  AK Parti Van milletvekili Burhan Kayatürk, bölgede halkın iradesinin ipotek altına alınmak istendiğini söyledi.

  AK Parti'nin anons araçlarının bazı bölgelere sokulmadığını kaydeden Kayatürk, "AK Partililer için girilmesi tehlikelidir, hatta yasaktır' demek istiyorlar. Yasaktır diye bizim önümüze çıkıp açık açık 'Buraya giremezsiniz' diyorlar. 'Giremezsiniz' ne demektir? 'Buraya girmek yasaktır' demek. Peki tehlikeli olduğunu biz biliyoruz fakat bu tehlikeyi göze alıp girmek zorunda kalıyoruz. Ne yapacağız, biz halkımızla kucaklaşmak zorundayız" dedi.


  KADIN PARTİLİLERE SALDIRI

  Kayatürk, önceki gün kadın kolları üyelerine hem Akköprü'de hem Eminpaşa mahallelerinde saldırıda bulunulduğunu, bu saldırıları yapanların "Buraya AK Parti'yi sokmayacağız" diyenlerle aynı kişiler olduğunu söyledi.

  Van'da asılan kanlı musluk afişlerini hatırlatan Kayatürk, "Bu bölgede sandık ciddi manada tehdit altında, tehlike altında, köylerde örgüt elemanları dolaşıyor. Köy köy dolaşıp tehdit ediyorlar. Dolayısıyla artık ne yapalım Allah kazasız belasız bir seçim noktalanmasını nasip etsin. Halk bunun cezasını verecek Allah'ın izniyle. Türkiye'nin de bunu iyi bilmesi lazım. Bizim bölgede yaşadıklarımız ortadadır" diye konuştu.

  "DEMİRTAŞ KARDEŞLİK DİYOR AMA.."

  Kayatürk, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İstanbul'da yaptığı konuşmayı izlediğini belirterek, "Ya ne güzel konuşuyor, barıştan, kardeşlikten. Peki aynı Demirtaş'ın partisinin burada bize yaptığı, yani burada halka kan kusturmak, gelen tehdit mektupları, musluklardan akan kanla korkutmak, hangi Selahattin Demirtaş'tır o" dedi.


  "HİÇBİR TEHDİT BİZİ KORKUTAMAZ"

  AK Parti Van Milletvekili adayı Prof. Dr. Ömer Çaha ise asılan pankartın kabul edilemez olduğunu söyledi. Daha önceden de Van'da "kan akan musluk" görselinin yer aldığı billboardlar asıldığını hatırlatan Çaha, "Seçmenlerimize tehdit savuran bu afişler, mahkeme kararıyla kaldırıldı. Şimdi de Erciş'in bir mahallesinde böyle bir pankartın asılmış olması fevkalade üzücü ve düşündürücüdür" diye konuştu.

  Çaha, mevcut İç Güvenlik Yasası'na göre, bu afişin suç teşkil ettiğini ve afişi asanların derhal hakim karşısına çıkarılması gerektiğini belirtti. Çaha, "Hiçbir tehdit bizi korkutamaz. Şehrin her köşesine ve her karşısına göğsümüzü gererek gireceğiz" diye konuştu.

  Kanlı musluk billboard reklamları mahkeme kararıyla kaldırıldı


  Görüş Bildir