Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
491.000
2.27%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Vergi ödemeleri uzatıldı mı, ne zamana kadar? Vergi borcu olanlara müjde..

  Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki vergi ödemeleri uzatıldı mı, ne zaman kadar?
  • Haber Merkezi
  • 03.05.2021 - 13:53
  Vergi ödemeleri uzatıldı mı, ne zamana kadar? Vergi borcu olanlara müjde..

  Tam kapanma kararının ardından işletmelerin vergi ödemelerinin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusuydu.

  Vergi borcu olan vatandaşlar, vergi ödemelerine dair gelişmeleri yakından takip ediyor.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, vergilerin ödeme sürelerinde değişikliğe gidildi. Peki vergi ödemeleri uzatıldı mı? Son gün ne zaman? İşte ayrıntılar..

  VERGİ ÖDEMELERİ UZATILDI MI?

  Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bakanlığa iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması nedeniyle 17 Mayıs gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 yılı birinci geçici vergi dönemine (ocak-şubat-mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması kararlaştırıldı.

  VERGİ ÖDEMELERİNDE SON GÜN

  Buna göre, söz konusu beyannamelerin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

  Söz konusu uzatma, ilgili geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Mayıs günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir