Petrol
83.04
0.44%
Euro
19.5509
0.01%
Dolar
18.6361
-0.01%
Altın
1.059
0.09%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
321.912
-1.53%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar

  Kartal'da bir villada kalan kediciklerden Tülay Kumaşçı, "Cezaevine bizi Allah soktu, yine Allah çıkardı" dedi.
  • DHA
  • 18.12.2019 - 11:29

  Adnan Oktar grup üyelerinin, ev hapsi süreçleri başladı.

  Birkaç arkadaşıyla birlikte kendisine ait villada oturan ve örgüt hiyerarşik yapısı içinde 'bacı' olarak tanınan İTÜ Matematik Mühendisliği mezunu Tülay Kumaşçı da tahliye edilenler arasında bulunuyor.

  "BEN KENDİ EVİMDE ÖZGÜRCE YAŞIYORUM"

  Tülay Kumaşçı, kendilerinin zorla tutulduklarına dair iddiaları yalanlayarak, "Biz, birbirini seven bir arkadaş topluluğuyuz, biz özgür insanlarız. 30-40 yaşlarında insanlarız. Devletimize bağlı insanlarız. Bizim zorla tutulmamız mümkün değil. Hepimiz üniversite mezunuyuz. Bir sürü yerde çalışıyoruz. Toplumda gerçekten saygı duyulan bir çevremiz de var. Biz özgürlüğünü yaşayan, aileleriyle mutlu bir hayat yaşayan özgür bireyleriz. Zaten özgür bir ülkede yaşıyoruz. Hepimiz istediğimizi yapma, iş kurma hakkına sahibiz. Mesela burası benim evim. Ben kendi evimde özgürce yaşıyorum. Kimse bana karışamaz." dedi.

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar ViDEO

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #1

  "AİLELERİMİZDEN AYRI YAŞAYAMAYIZ"

  İhtiyaçlarını nasıl karşıladıklarını anlatan Tülay Kumaşçı, “Biz 3-4 arkadaşız, samimi arkadaşlarım ama onlar şimdi ev hapsi olduğu için aileleri de geliyor tabii ki. Zaten biliyorsunuz bizim alışverişlerimizi ve diğer türlü ihtiyaçlarımızı, hem dışarıdan karşılıyoruz, hem de benim annem getiriyor. Diğer arkadaşlarımızın anneleri getiriyor. Zaten ailelerimizden ayrı yaşayamayız, bizi çok sevdikleri için. Bu süreçte annem nasıl bir şey istersiniz, ne istersiniz her gün getiririm diyor. Diğer arkadaşlarımın annesi de o şekilde. Bize çok bağlılar. Biz de onlara çok bağlıyız. Çok seviyoruz. Böyle bir yaşantımız var." dedi.

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #2

  "BİZİ ALLAH SOKTU, YİNE ALLAH ÇIKARDI"

  Cezaevinde yaşadıklarından bahseden Kumaşçı, “Adnan Bey de söyledi. Cezaevine bizi Allah soktu, yine Allah çıkardı. Hepsi güzel bir süreçti. Bizim için çok büyük tecrübe oldu. Cinayet işlemiş insanlarla kaldık. Uyuşturucu satıcılarıyla kaldık. Roman kardeşlerimizle kaldık. Gerçekten bir imtihan süreciydi. Biz çok güzel Allah'a tevekkül ettik. Güzel değerlendirmeye çalıştık. Allah kabul etsin. Tabi ki biz masum bir topluluğuz, sevgi topluluğuz. Bizim konumuz sadece sevgi. İnsanlar arasında sevgiyi yaymak, sevgi toplumu oluşturmak. Bunun için çaba harcıyoruz. Cezaevinde de gerçekten bizi sevdiler, beni de sevdiler. Hatta 'iyi ki, geldiniz sizi tanımış olduk, biz sizi tanımıyorduk. Hep ekranlardan görüyorduk ama şimdi gerçekten çok değerli çok sevgi dolu insanlar olduğunuzu gördük' dediler. Böyle bir tecrübe yaşadık. Biz Allah'tan razıyız zaten." ifadelerini kullandı.

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #3

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #4

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #5

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #6

  Villa hapsindeki kedicikten açıklamalar #7


  Görüş Bildir