Euro
9.3416
0.06%
Dolar
7.8255
0%
Altın
447.24
0.05%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
150.786
5.82%
7ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 7 C

  Vücut geliştirici ilaçlar Şahin İrencin'in sonu oldu

  Dinamit olarak bilinen doping ilacını aldıktan sonra fenalaşan ve iç organları iflas eden İrencin hayata veda etti.
  • 19.10.2013 - 07:56
  Vücut geliştirici ilaçlar Şahin İrencin'in sonu oldu

  Vücut geliştirici ilaçlar Şahin İrencin in sonu oldu #1

  Şahin İrencin, vücut geliştirmeye küçük ağırlıklarla başladı. 20-40-50 kilolar katıksız temiz gücü ile kalkıyordu. Antrenörleri ne zaman normal gücün kaldıramayacağı kiloları yüklemeye başladı, işte o zaman zehir ilaçlarla tanışıklık geldi. Önce ucuz ilaçlarla bu ölüm yolculuğuna çıkıldı. Antrenörleri Şahin’de geleceğin şampiyonunu görünce bu kez profesyonel zehirler devreye girdi. Bir yandan iyice şişen kollar, baldırlar, göğüsler, sırt kasları ölçülürken bir yandan da diyetle birlikte ilaçlara yüklenilmeye başlandı.

  KUTULARDA İLAÇ İSMİ BİLE YOK

  Ama dopingin bu zehir ilaçlarını takip etmek de zordu. Bazı kutuların üzerinde ilaç ismi bile yazmıyordu, kullanım tarifi yoktu. Ama işin simsarları her şeyi biliyordu. Ve Şahin bir çok sporcu gibi adım adım acı sona doğru ilerledi. Ve o gün geldi. Son kullandığı ilaçlardan biri en tehlikelisiydi. Sporcuların kendi aralarında 'dinamit' diye isimlendirdikleri ilacı almıştı. Ya ilacın dozunu kaçırdı ya da yılların birikimi artık bardağı taşırmıştı. Kendini iyi hissetmiyordu. Zehiri vereni arayıp yan etkilerini sordu. Yanıt korkutucuydu. Bağcılar Araştırma Hastanesi’ne koştu.

  ÇOK SEVDİĞİ KASLARI HAYATA DÖNMESİNE İZİN VERMEDİ

  Doktorlar midesini yıkamaya çalıştı önce... Ama her zaman övündüğü kasları izin vermiyordu. Mide yıkama için kullanılan hortumu boğazından aşağı indiremediler. Durumu kötüleşiyordu. Kalbi durdu. Kalp masajı yapmak gerekiyordu. Ama yıllarını verdiği kasları esnetip masaj yapmaya imkan yoktu. Göz göre göre gitti Şahin. Savcılık bu acı kayıp üzerine harekete geçti. Evdeki ilaçlardan örnek alındı, ardından da adli soruşturma başlatıldı. Evet, bu dünyadan bir Şahin geçti. Geride gözü yaşlı bir eş, ana, baba, iki kardeş ve bir çok soru işareti bırakarak...

  Hürriyet

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir