Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5402
0.02%
Dolar
16.801
-0.15%
Altın
977.71
-0.01%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
340.248
4.53%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Yalçın Akdoğan Cizre olaylarını değerlendirdi

  Yalçın Akdoğan Cizre olaylarını değerlendirdi

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Cizre'de üç kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmaya ilişkin açıklama yaptı. Akdoğan, "Kandil'e nanik yapıyorlar" dedi.
  • 28.12.2014 - 16:37

  Yalçın Akdoğan Cizre olaylarını değerlendirdi #1

  Cizre sokakları dün akşam saatlerinde karıştı. PKK'lıların Hüda-Par'lıların evlerini ateşe vermesi üzerine çıkan olaylarda 3 kişi hayatını kaybetti. Silopi'de de bugün gerginlik vardı.

  Bu gelişmelerin ardından Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan sert bir açıklama geldi. İşte o açıklama;

  KANDİL'E NANİK YAPIYORLAR

  "Biz her şey yolunda derken en son biliyorsunuz Kandil'den bir açıklama yapıldı; 'Eğer birileri eylemde yüzünü kapatırsa, molotof atarsa bunlar bizden değil, ajandır'. Bir gün sonra Cizre'de olaylar oldu. Birileri yüzünü kapattı, gidip molotof attı, insanların evini yakmaya çalıştı. Bu, açıkça Kandil'e nanik yapmaktır, 'ben sizi takmıyorum' demektir. İşte ne zaman sonuca yaklaşsak provokatörler devreye giriyor, hemen süreci bozmak istiyor.

  KİMSE DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTMASIN

  Kamu düzeni ve güvenliğinden asla taviz vermeyiz. Cizre'yse Cizre, Silopi'yse Silopi, neresi olursa olsun devletin polisi, askeri orada olacak, vatandaşı koruyacak. Hiç kimse durumdan vazife çıkartmasın. Devlet, vatandaşının can ve mal güvenliğini koruyabilecek güç ve kudrete sahiptir."

  İLÇEDE GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

  Şırnak'ın Cizre İlçesi’nde bugün esnaf işyerlerini açmadı. PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi ile Hüda-Par yanlıları arasında dün çıkan olaylarda, oğlu Hüda-Par yöneticilerinden olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile YDG-H’li gruptan 19 yaşındaki Yasin Özer ile Nur Mahallesi’ndeki evine gitmek isterken kurşunların hedefi olan 15 yaşındaki Barış Dalmış yaşamını yitirmişti.

  Cizre Devlet Hastanesi’nde ön otopsileri yapılan 3 kişinin cenazeleri, dün Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Fırın ve eczaneler dışında, dünden beri esnafın kepenk açmadığı ilçede, gergin bekleyiş sürerken, dün olayların meydana geldiği Nur Mahallesi’ne hakim tepelere, zırhlı araçların konuşlandırıldı. İlçe merkezindeki stratejik noktalarda polis zırhlı araçlarla sık sık devriye görevi görüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir