Euro
15.3679
0.99%
Dolar
13.6091
0.88%
Altın
781.24
0.89%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
707.167
-1.26%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Yalçın Akdoğan'dan IŞİD operasyonu açıklaması

  Yalçın Akdoğan, IŞİD'e yönelik düzenlenen hava operasyonlarıyla ilgili açıklamada bulundu.
  • 24.09.2014 - 11:50
  Yalçın Akdoğan'dan IŞİD operasyonu açıklaması

  Yalçın Akdoğan dan IŞİD operasyonu açıklaması #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan IŞİD'e düzenlenen hava operasyonlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Akdoğan şöyle konuştu;

  ''HAVADAN BOMBALAMAKLA OLACAK İŞ DEĞİL''

  ''Bu havadan bombalamakla olacak iş değil. Bugüne kadar yapılması gereken şeyler Suriye'de yapılmadı. Türkiye'nin terörle mücadele konusunda tavrı nettir. Her türlü işbirliğine de açıktır.''

  ''BU ÇOK BÜYÜK BİR NANKÖRLÜK''

  ''Bir vekilin taş atması.. Bu nasıl iş? Siz mehmetçiği taşlayacaksınız... Bu çok büyük bir nankörlüktür. 140 bin kürdü kabul etmiş, kapınızı açmışsınız ama içeride birileri habire gerilim üretiyor. Bunlar sürecin ruhuna uymuyor.''

  ''TÜRKİYE'NİN IŞİD'E KARŞI TUTUMU ÇOK ÖNCEDEN BELLİYDİ''

  Türkiye'nin IŞİD'e karşı tutumu çok  öncesinden belliydi. Yani daha önceki yıllarda terör örgütü olarak Bakanlar  Kurulunca kabul edilmiş. IŞİD'in terör örgütü olduğunu deklare etmiş bir hükümet  var. Türkiye'nin bu örgüte dönük tavrı, pozisyonu burada bir bulanıklık yok. Son  dönemde, 'işte işbirliği, destek var', bunlar çok ucuz medya  manipülasyonlarıdır.

  ''BU İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİNİ YANSITMAKTADIR''

  Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu  düşünceler Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşüncesini, görüşünü yansıtır. Oradaki  vurgu da teröre karşı ortak mücadele hasasiyetini yansıtmaktadır, bu işbirliğinin  önemini yansıtmaktadır, Türkiye'nin buna açık olduğunu yansıtmaktadır.

  Tek tezkere mi olsun, iki tezkere mi  olsun, yeni bir muhteva mı olsun bu değerlendirilen bir konu. Sayın Başbakanımız  muhtemelen bunun yine iki tezkere şeklinde olabileceğini söyledi. Ama belki biraz  daha muhtevası yeniden ele alınabilir. Yani tek bir örgütü tanımlanak yerine  farklı örgütleri de işin içine katabilecek bir şekilde muhteva kazandırılabilir.  Bu çalışma şu anda daha tamamlanmadı.

  BEDELLİ ASKERLİK

  Bedelli askerlik bekleyen 800 bin kişinin gözü kulağı hükümetten gelecek müjdeli haberde. Cumhurbaşkanı, başbakan ve Milli Savunma Bakanı'nın yaptığı olumlu açıklamalardan sonra Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  ''TSK'NIN KENDİ PLANLAMASI ÖNEMLİ''

  Akdoğan bedelli askerlik ile ilgili  "Rasyonel kriterlerle ele almak lazım, TSK'nın kendi planlaması önemli. Başbakanımız brifingler aldıktan sonra değerlendirilecek" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir