Euro
10.0664
-0.7%
Dolar
8.4539
-1.1%
Altın
496.98
0.04%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.090
-1.37%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Yargıtay Başkanı: Feyzioğlu'nu tartışacağız

  Yargıtay Başkanı Alkan: (Erdoğan'ın adli yıl açılışında Feyzioğlu'nun konuşması halinde törene katılmayacağını açıklaması) "Başkanlar Kuruluna konuyu götürüp, sonucu kamuoyuyla paylaşacağız."
  • 15.08.2014 - 13:06
  Yargıtay Başkanı: Feyzioğlu'nu tartışacağız

  Yargıtay Başkanı: Feyzioğlu nu tartışacağız #1

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Başbakan Erdoğan'ın adli yıl açılışında Feyzioğlu'nun konuşması halinde törene katılmayacağını açıklamasıyla ilgili "Başkanlar Kuruluna konuyu götürüp, sonucu kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

  "BUNLAR KONUŞACAKSA GELMEM"

  Daha önce Danıştay töreninde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşmasını çok uzun tutması üzerine yaşanan gerginliğin ardından Erdoğan'ın Danıştay açılış törenine katılıp katılmayacağı da merak konusuydu. Erdoğan, konu ile ilgili soruya, "Eğer Yargıtay, Baro Başkanını çağırıp orada konuşturacak olursa oraya ben katılmam. Cumhurbaşkanı gelip de orada Baro Başkanını dinlemek durumunda değil. Bugüne kadar bu tür şeyler olduysa artık bunların reforme edilmesi lazım. Bütün bunlara rağmen Yargıtay Başkanı orada konuşacaksa, Yargıtay Başkanını ben de seve seve dinlerim, Yargıtay'ın başı olduğu için dinlerim" cevabını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir