Dolar
6.8638
0.0378%
Euro
7.7727
0.1494%
Altın
1800.12
0.0856%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.531
0.144%
Bitcoin
63903.08
0.4066%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu

  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu

  Yargıtay Başkanı, "Yargının 1/3'ünün terör faaliyetlerinde yer alması halkın gözünde yargıya olan güveni elbette sarsacak bir durumdur" dedi
  • Haber Merkezi
  • 05.09.2017 - 11:36
  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu

  Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit adli yıl açılış töreninde konuştu.

  Cirit konuşmasında şunları söyledi: "Bizim görevimiz, duyguyla, coşkuyla, ön yargıyla davranmak değil, Türk hukuk sisteminin son yıllarda büyük bir başarı ile yükselttiği insan haklarına ilişkin standartlardan taviz vermeden objektif delillere göre karar vermektir.

  "YARGININ 1/3'ÜNÜN TERÖR FAALİYETLERİNDE YER ALMASI..."

  Tamamen bir güven mesleği olan hakimlik ve savcılık mesleğini icra edenlerin yaklaşık 1/3'ünün terörist faaliyetlerin odağında yer alması, halkın gözünde yargıya olan güveni elbette sarsacak bir durumdur. Toplumun en çok güven duyması gereken meslek mensuplarının bir terör örgütünün amaçları doğrultusunda hareket etme ihtimali dahi, tek başına bir toplumun şaşkınlık ve sarsıntı yaşamasına yeterlidir.

  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu #1

  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu VİDEO

  "KAMU DÜZENİNİN YENİDEN TESİSİ KUŞKUSUZ SAĞLANACAKTIR"

  Emanete ihanet ederek, kamu görevini ve özellikle yargı yetkisini belli bir örgütün amaçları doğrultusunda kullananlara adaletten başka bir borcumuz bulunmamaktadır. Bu kişilerin, adil bir şekilde yargılanması, hukukumuzda öngörülen cezalara çarptırılması ve sarsılan kamu düzeninin yeniden tesisi kuşkusuz sağlanacaktır.

  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu #2

  "TERÖRLE MÜCADELE BÜTÜN DEVLETLERİN GÖREVİDİR"

  Terörle mücadelede bütün devletlere görev düşmekte olup, devletler özellikle silah ve mühimmatın terör örgütlerinin eline geçmesini önleyici tedbirler almak zorundadır. Bu önlemleri almamak, teröre açıkça destek vermekle eşdeğerdir. Ancak teröre destek veren ülkeler, bu silahların bir gün kendilerine çevrileceğini bilmelidir. Teröre doğrudan ve dolaylı destek veren ülkelerin, uluslararası sözleşmelere ve uluslararası hukuka uygun davranmalarını bekliyoruz."

  Yargıtay Başkanı yeni dönemin açılışında konuştu #3

  Görüş Bildir