Petrol
76.52
-0.84%
Euro
19.6807
-0.03%
Dolar
18.6455
0.04%
Altın
1.072
0.09%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.279
2.11%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C
  Yaşar Nuri Öztürk'ün tabutunu Türk bayrağına sardılar

  Yaşar Nuri Öztürk'ün tabutunu Türk bayrağına sardılar

  Yaşar Nuri Öztürk'ün cenazesi, cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü.
  • 24.06.2016 - 12:46

  Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden ve önceki gün hayatını kaybeden ilahiyatçı yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk son yolculuğuna uğurlandı.

  Yaşar Nuri Öztürk ün tabutunu Türk bayrağına sardılar #1

  ÇOCUKLARI TAZİYELERİ KABUL EDİYOR

  Önceki gün doğum gününde, 71 yaşında hayatını kaybeden eski milletvekili ve ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün Türk bayrağına sarılı tabutu Şakirin Camii'ne getirildi. Yakınları ve sevenlerinin erken saatlerde doldurmaya başladığı cami avlusunda oğulları Cüneyt, Mustafa Tahir, Ali Nuri ile kızı Saniye Öztürk taziyeleri kabul ediyor. Törene katılan bir kadının ise dua ederek Öztürk'ün tabutunu öptüğü görüldü.

  Yaşar Nuri Öztürk son yolculuğuna uğurlanıyor VİDEO

  Yaşar Nuri Öztürk ün tabutunu Türk bayrağına sardılar #2

  "ALLAH DOĞDUĞU GÜNDE KENDİSİNİ YANINA ALDI"

  Oğlu Cüneyt Öztürk yaptığı basın mensuplarına yaptığı açıklamada büyük üzüntü yaşadıklarını belirtti. Öztürk, "Ülkemizin çok değerli bir evladı hayata gözlerini yumdu. Hepimiz çok üzgünüz. Son 3-4 ayını hastanede ve evde tedavi altında geçirdi. Yanımızdaydı, elimizin altındaydı. Çok güzel bir vefatı oldu. Tabi vefatların hiçbiri güzel değildir. Ama şekil olarak bizleri üzmedi, kendini yormadı. Allah doğduğu günde kendisini yanına aldı. Hepimizin, vatanımızın, Türk-İslam aleminin başı sağ olsun" diye konuştu.

  Yaşar Nuri Öztürk ün tabutunu Türk bayrağına sardılar #3

  KANLICA'YA DEFNEDİLİYOR

  Namazın ardından Öztürk’ün cenazesi, defnedilmek üzere Kanlıca'daki aile kabristanlığına Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü.


  Görüş Bildir