Euro
9.3356
-0.17%
Dolar
7.8162
0.03%
Altın
446.81
-0.61%
Borsa
1.284
-3.4%
Bitcoin
150.901
5.76%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Yavru vatan fuhuş batağında

  Ülkede yasak olmasına rağmen yaygın olarak yapılan fuhşa Milletvekili Doğuş Derya isyan etti.
  • 07.10.2013 - 14:34
  Yavru vatan fuhuş batağında

  Yavru vatan fuhuş batağında #1

  KKTC’de 'feminist' olduğunu açıkça ilan ettikten sonra milletvekili seçilen Doğuş Derya, Kuzey Kıbrıs’taki ‘seks köleliğine’ isyan etti. Milliyet’e konuşan Derya, kadınların seks kölesi olarak kullanıldığını ve bu durumun durdurulması gerektiğini belirtti. KKTC’deki durumun 'vahim olduğuna' dikkat çeken Derya, 'Ülkede fuhuş yasak. Bu soruna bir an önce çözüm bulunmalıdır, böyle gitmez' dedi. Konsomatris kadınlar, 'Şiddet görüyoruz, pasaportlarımıza el konularak bizi fuhuşa zorluyorlar' demişti. KKTC’deki gece kulüplerinin sorunu iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekili Derya’nın açıklamaları ile tekrar gündeme geldi.

  PREZERVATİF SERVİSİ

  KKTC'de yaklaşık 500 gece kulübü bulunuyor. Kadınlarla birlikte olmak isteyen bir kişi ortalama saat başı 400 TL ödemek zorunda. Fuhuş nedeniyle ülke maliyesine yılda 20 milyon TL 'vergi' ödemesi yapılıyor. KKTC'de gece kulübü yasasına göre 'konsomatris' olarak çalıştırılan kadınlar 'eğlendirme amaçlı' olarak belirtiliyor, fuhuş yer almıyor. Ancak bütün gece kulüplerinde fuhuş yapılması için özel odalar bulunuyor. Gece kulübüne giden biri, beğendiği kadınla bu odalarda saatlik olarak birlikte oluyor veya dışarı çıkarabiliyor. Gece kulübünde çalışan kadınlar, hastalık riski nedeniyle her hafta devlet hastanesinde kontrol ediliyor. Bunun yanında kadınlara el altından prezervatif de veriliyor.

  MAFYA, BÜYÜK İŞLER BUNLAR

  Milliyet'in haberine göre, 2012’de 'Adanın kirli sırları' manşeti ile ülkedeki sorunu gündeme getirmişti. Haberde Maria adındaki bir konsomatris, 'Ülkemde ekonomik sorunlar yaşıyordum. Kız arkadaşım ‘Kıbrıs’a gel, orada barlarda dans edersin’ diye beni kandırdı. Ben barlarda dans edeceğimi zannediyordum. Fuhuştan kimse bahsetmemişti. Baskı var, şiddet var. Ama 8 yaşındaki kızım için buradayım' demişti. Fuhuş yapmak zorunda kalan bir başka kadın ise çaresizliğini, 'Mafya, büyük iş bunlar' sözleriyle dile getirmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir