Yazıcıoğlu öldü mü öldürüldü mü
Yazıcıoğlu öldü mü öldürüldü mü

Ölümündeki sır perdesi hala aralanmayan BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, babasının suikasta uğradığından emin olduklarını söyleyerek, ilginç açıklamalar yaptı;
'ALTI DAKİKA ARAYLA İNİYORLAR'

“Helikopterlerden biri enkaz yerine 300 metre mesafede iniş yapıyor ve yaklaşık 7-8 dakika sonra havalanıyor. Diğer helikopter ise ilkinden 5-6 dakika sonra iniş yapıyor ancak ne zaman havalandığına dair radar görüntü yok. Helikopterlerin koordinat, eylem, boylam bilgileri açıkça görüntülerde yer alıyor. Bilirkişi radar görüntülerinin gerçek olup olmadığını inceleyecek. Şayet radar görüntüleri gerçekse hukuki girişimleri başlatacağız. Babamın ölümüyle ilgili hem aile, hem de BBP olarak çok ciddi araştırmalar yapıyoruz. Belli bir mesafe de kat ettik. an gizli kalması gereken konular var.”

'DAVAYI SULANDIRIYORLAR'

“Olay çok ciddi ve farklı yerlere gidiyor. Sulandırma operasyonu yapılmak isteniyor. Yazıcıoğlu ailesi olarak kamuoyundan ricamız; aile ve BBP dışında yapılan hiçbir açıklama, görüntü, söylentiye itibar edilmesin. Fotomontaj görüntülerle davanın seyri oyalanıyor.”

'KESİNLİKLE SUİKAST'

Furkan Yazıcıoğlu, olayın kaza olmadığına inanıyor: “Babama kesinlikle suikast yapıldı. Oğlu olarak duygusal düşündüğüm zannedilmesin. Çok ciddi bilgilere dayanarak sabotaj olduğunu iddia ediyorum. Vakti zamanı gelince bu bilgi ve belgeleri açıklayacağız.”


G.KURMAY'DAN NET BİR CEVAP ALAMIYORUZ

“Sayın Arınç olayın ardından ‘namus borcumuz’ dedi. Savcılık, Genelkurmay’a defalarca yazdı. Yanlış anlaşılmalara sebep olmak istemem; Ancak Genelkurmay’dan hiç bir zaman tatmin edici cevap alamadık. Devletin kurumları bize kapılarını kapadı. Radar görüntüleri için Genelkurmay’dan halen yazı bekliyoruz. Genelkurmay’dan net geri dönüş yapılmadı.”

BAŞBAKAN'DAN 1 YILDIR GÖRÜŞME BEKLİYORUM

“Cumhurbaşkanı Gül’le 1.5 yıl önce görüştük. Elimize ulaşan radar görüntülerini takdim ettik. Başbakan’la Meclis’te görüşmüştük. Erdoğan, benimle özel olarak görüşeceğini söyledi ama 1 yıldır ilerleme kaydedemedik. Başbakanlık Araştırma Komisyonu‘ndan 3.5 yıldır bize ulaşan bir rapor yok. Sayın Gül, çok ilgilendi.”


ENKAZA 48 SAAT SONRA ULAŞILMIŞTI

Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter 25 Mart 2009 tarihinde saat 14.37’de Kahramanmaraş mitinginden Yozgat Yerköy mitingine hareket etmek için havalandı. Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin yer aldığı helikopter bilinmeyen bir nedenle saat 15.03’te Sisne ve Kızılöz Köyleri arasındaki Keş Dağı Kuru Dere Kanlıçukur mevkine düştü. Otopsi raporunda Yazıcıoğlu’nun düşme anında sonra 1 saat daha hayatta kaldığı belirtildi. Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunanların naaşına kazadan ancak 48 saat sonra ulaşılabildi.