Euro
10.9117
0.56%
Dolar
9.3666
0.38%
Altın
534.14
0.82%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
583.000
1.26%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Yemin töreninde kadın vekillerin şıklık karnesi

  Yemin töreninde kadın vekillerin şıklık karnesi

  Meclis'te 25. Dönem dün yemin töreniyle başladı. Yemin töreninde, en çok dikkat çeken ayrıntı ise kadın vekillerin kıyafet seçimi oldu.
  • Haber Merkezi
  • 24.06.2015 - 09:48

  dilek

  7 Haziran seçimlerinin ardından 25. Dönem, geçici Meclis Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin etmesiyle başladı.

  KADIN VEKİLLERİN ŞIKLIK YARIŞI

  25. Dönem milletvekili yemin töreninde en çok dikkat çeken ayrıntı, kadın milletvekillerinin kıyafetleri oldu. Modacı Ahmet Özceyhan, şıklık yarışına giren kadın vekillerin kıyafet seçimini yorumladı:

  MECLİS'TEN KARELER

  İşte kadın vekillerin kıyafet seçimlerine yapılan yorumlar;

  GÖMLEK UYMAMIŞ

  HDP’li Feleknas Uca: Sade ve şık bir tercih yapmış. Ama bu tarz bir gömlek, ceket içine olmamış. Erkek gömleği gibi durmuş ayrıca yakaları da ceketin altında kalmış.

  Yemin töreninde kadın vekillerin şıklık karnesi #2

  TAŞLI AMA ŞIK MI

  AK Partili Ravza Kavakçı: Gözlükleri ve türbanı birbirine, saati de genel tarzına uymamış ve renk patlamış. Bu kadar çok taşlı gözlük kullanmak şık olacağı anlamına gelmiyor.

  FAZLA ERKEKSİ

  CHP’li Aylin Nazlıaka: Saçlara yeterli vakit ayrılmamış. Öne düşen saçları su dalgası olsaydı, daha feminen dururdu. Kıyafeti ise fazla erkeksi duruyor.

  ÇOK KLASİK OLMUŞ

  HDP’li Dilek Öcalan: Sade ve şık bir giyim. Ama daha genç giyinebilirdi. Saçları da fazla klasik kalmış. Modern bir model tercih edebilirdi. Yaşına göre klasik giyinmiş.

  Yemin töreninde kadın vekillerin şıklık karnesi #3

  TOPUZ YAPMALIYDI

  HDP’li Pervin Buldan: Son derece şık bir elbise ve onun üzerine kısa ceket kullanmış. Kısa ceket son dönemde çok moda. Ancak saçını topuz yapmalıydı.

  MHP'li Arzu Erdem: Beyaz etek ve ceket ten rengine son derece uyumlu durmuş. Etek ucundaki detay, kendisine ayrı bir hava katmış. Ama boynuna taktığı fular, kıyafetine çok spor kaçmış.

  SAÇLAR ÖZENSİZ

  CHP'li Selina Doğan: Yazın verdiği canlılık kıyafetine yansımış. Renk seçimi biraz soluk dursa da delikli detayları üzerinde ayrı bir şıklık uyandırmış.Saçlara yeterli vakit ayrılmamış.

  Yemin töreninde kadın vekillerin şıklık karnesi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir